Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе народного депутата Украины" (относительно доступа к информации с ограниченным доступом)

Проект закона Украины от 04.09.2019 № 2061
Дата рассмотрения: 04.09.2019 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про статус народного депутата України (щодо доступу до інформації з обмеженим доступом)

Верховна Рада Україна постановляє:

В Закон України "Про статус народного депутата України" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1993, N 3, ст. 17) внести такі зміни:

Доповнити Закон України "Про статус народного депутата України" новою статтею 161:

"Стаття 161. Право народного депутата України на отримання інформації з обмеженим доступом.

З метою здійснення своїх повноважень народний депутат України має право на звернення чи запит щодо отримання інформації з обмеженим доступом.

Народний депутат України має право знайомитися з інформацією з обмеженим доступом, будь-якими матеріалами, отримувати їх копії, якщо розпорядником інформації є орган державної влади, підприємства, установи, організації державної або комунальної форми власності або підприємства, установи, організації, в статутному капіталі яких частка держави більша 25 відсотків.

Розпорядник інформації з обмеженим доступом надає народному депутату таку інформацію в паперовому та/або електронному вигляді, копії витребуваних народним депутатом документів з одночасним попередженням народного депутата про законодавчо передбачену відповідальність, в разі розголошення відомостей з обмеженим доступом.

В разі, якщо народному депутату України стала відома інформація, що відповідно до Конституції України не може бути засекречена, така інформація розголошується.

В разі, якщо народному депутату України стала відома інформація, що відповідно до Конституції України не є інформацією з обмеженим доступом, така інформація може розголошуватися.

Не можуть бути предметом депутатського запиту чи звернення питання щодо: 1) підтримки державного обвинувачення в суді; 2) нагляду за додержанням законів органами, які проводять оперативно-розшукову діяльність, дізнання, досудове слідство; 3) провадження досудового слідства в конкретних кримінальних справах; 4) виконання судових рішень у кримінальних справах.

В разі надходження депутатського звернення, запиту до органу державної влади з проханням перевірки фактів, викладених у зверненні, забороняється направляти матеріали суб'єкту щодо якого є скарга. Перевірку фактів та заходи реагування здійснює виключно вищестоящий орган.

II. Прикінцеві положення

Цей Закон набуває чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос