Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об аренде земли" (относительно обеспечения интересов украинских крестьян - правообладателей земельных участков)

Проект закона Украины от 09.07.2018 № 8581
Дата рассмотрения: 09.07.2018 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про оренду землі" (щодо забезпечення інтересів українських селян - правовласників земельних ділянок)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про оренду землі" ((Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1998, N 46 - 47, ст. 280), такі зміни:

1. Розділ IX ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ доповнити новими абзацами третім, четвертим та п'ятим наступного змісту:

"Протягом дванадцяти місяців з дня скасування заборони на купівлю-продаж або іншим способом відчуження земельних ділянок і зміну цільового призначення (використання) земельних ділянок, які перебувають у власності громадян та юридичних осіб для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, земельних ділянок, виділених в натурі (на місцевості) власникам земельних часток (паїв) для ведення особистого селянського господарства, а також земельних часток (паїв), за ініціативою орендодавців таких земельних ділянок та земельних часток (паїв) розмір орендної плати може бути переглянутий або договір оренди може бути достроково припинений.

У разі здійснення перегляду орендної плати новий розмір орендної плати застосовується після спливу шести місяців з дня підписання відповідної додаткової угоди про внесення змін до договору оренди.

У разі відмови орендаря підписувати вказану додаткову угоду або за власною ініціативою орендодавець має право в односторонньому порядку достроково припинити договір оренди без виплати орендарю будь-яких відшкодувань. В такому разі договір оренди буде вважатись припиненим після спливу шести місяців з дня надіслання орендодавцем орендарю відповідного повідомлення про дострокове припинення договору оренди.".

II. Прикінцеві положення:

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

А. ПАРУБІЙ

Опрос