Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Украины (относительно операций с металлоломом и усиления ответственности за кражу телекоммуникационного оборудования)

Проект закона Украины от 16.05.2017 № 6454
Дата рассмотрения: 16.05.2017 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів України (щодо операцій з металобрухтом та посилення відповідальності за викрадення телекомунікаційного обладнання)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до Кодексів України:

1. Внести до Кримінального Кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 25 - 26, ст. 131 із наступними змінами) такі зміни:

1) доповнити статтею 188 у такій редакції:

"Стаття 188. Викрадення кабелю, проводу або їх частин, іншої кабельної та/або провідникової продукції, технічних засобів телекомунікацій та споруд електрозв'язку, іншого телекомунікаційного обладнання

1. Викрадення шляхом незаконного демонтажу та іншим способом кабелю, проводу або їх частин, іншої кабельної та/або провідникової продукції, технічних засобів телекомунікацій та споруд електрозв'язку, іншого телекомунікаційного обладнання -

карається штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавленням волі на строк до трьох років.

2. Ті самі дії, вчинені повторно, чи за попередньою змовою групою осіб, -

караються позбавленням волі на строк від трьох до шести років.

3. Вчинення зазначених у частині першій цієї статті дій, поєднане з проникненням у приміщення чи сховище, а саме: споруди електрозв'язку, кабельної каналізації електрозв'язку (трубопроводи, тобто канали кабельної каналізації, закладні та оглядові пристрої в колодязях, кабельних шафах, шахтах, колекторах, а також приміщення для вводу кабелів і розміщення лінійного обладнання), інше приміщення підприємств, незалежно від форми власності, підвальне, побутове приміщення житлових будинків, незалежно від способу проникнення, або у великих розмірах, -

карається позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років.

4. Ті самі дії, вчинені організованою групою або такі, що спричинили тяжкі наслідки, -

караються позбавленням волі на строк від восьми до п'ятнадцяти років із конфіскацією майна.

Примітка. Поняття групи осіб з попередньою змовою та організованої групи дано в коментарі до статті 28 Кримінального Кодексу України.

Діями, що завдали тяжкі наслідки, вважаються дії, що спричинили припинення надання телекомунікаційних послуг промисловим підприємствам, органам державної влади, державним установам, медичним закладам, правоохоронним органам, частинам пожежної охорони, збройним силам, залізничному, морському, річковому, повітряному, автомобільному транспорту та електротранспорту.

Викрадення у великих розмірах - вчинене на суму, яка в двісті п'ятдесят і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину.".

2. Внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради Української РСР (ВВР) 1984, додаток до N 51, ст. 1122 із наступними змінами) такі зміни:

1) абзац другий статті 164-10 викласти у такій редакції:

"Приймання посадовою особою суб'єкта господарювання, що здійснює операції з металобрухтом, промислового металобрухту, а також кабелю, проводу або їх частин, іншої кабельної та/або провідникової продукції, з вмістом міді, інших кольорових та/або дорогоцінних металів, технічних засобів телекомунікацій та споруд електрозв'язку, іншого телекомунікаційного обладнання від фізичних осіб, юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та від суб'єктів господарювання, які використовують зазначене майно під час провадження своєї господарської діяльності, без наявності оригіналу чи належним чином засвідченої копії чи витягу з відповідного акта на списання такого майна, -

тягне за собою накладення штрафу від п'ятисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.".

II. Внести зміни до Закону України:

Внести до Закону України "Про металобрухт" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., N 25, ст. 212 із наступними змінами) такі зміни:

1) частину дев'яту статті 4 доповнити абзацом другим у такій редакції:

"Приймання брухту кабелю, проводу або їх частин, іншої кабельної та/або провідникової продукції, з вмістом міді, інших кольорових та/або дорогоцінних металів, технічних засобів телекомунікацій та споруд електрозв'язку, іншого телекомунікаційного обладнання дозволяється тільки від суб'єктів господарювання, які використовують зазначене майно під час провадження своєї господарської діяльності, за наявності оригіналу чи належним чином засвідченої копії чи витягу з відповідного акта на списання такого майна.";

2) частину третю статті 6 викласти в такій редакції:

"Оплата закупленого у населення металобрухту здійснюється через каси спеціалізованих підприємств (їх приймальних пунктів) та спеціалізованих металургійних переробних підприємств чи через каси в банках готівкою або шляхом поштових переказів за рахунок суб'єкта господарювання, який здійснює купівлю металобрухту.

Забороняється проведення готівкових розрахунків при здійсненні операцій з промисловим металобрухтом та при прийманні брухту кабелю, проводу або їх частин, іншої кабельної та/або провідникової продукції, з вмістом міді, інших кольорових та/або дорогоцінних металів, технічних засобів телекомунікацій та споруд електрозв'язку, іншого телекомунікаційного обладнання.".

III. Прикінцеві та перехідні положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України

А. ПАРУБІЙ

Опрос