Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О статусе ветеранов войны, гарантиях их социальной защиты"

Проект закона Украины от 23.01.2017 № 5697
Дата рассмотрения: 23.01.2017 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 45, ст. 425 із наступними змінами) такі зміни:

1. Частину першу статті 6 доповнити пунктом 21 такого змісту:

"21) особи, які одержали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі), що не призвели до інвалідності, під час участі у масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (далі - Революція Гідності) та включені до відповідного переліку осіб, який затверджується центральним органом виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров'я.

Дія цього пункту не поширюється на працівників міліції, осіб, які проходили службу в правоохоронних органах спеціального призначення, військовослужбовців внутрішніх військ, Збройних Сил України та інших військових формувань, які одержали тілесні ушкодження (тяжкі, середньої тяжкості, легкі) під час виконання службових обов'язків, пов'язаних з подіями Революції Гідності.

Порядок надання статусу учасника бойових дій особам, зазначеним в абзаці першому цього пункту, визначає Кабінет Міністрів України.".

2. У частині другій статті 7:

1) пункт 4 викласти в такій редакції:

"4) осіб, які стали інвалідами внаслідок поранень чи інших ушкоджень здоров'я, одержаних:

у районах бойових дій у період Другої світової війни та від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння у повоєнний період;

від вибухових речовин, боєприпасів і військового озброєння на території проведення антитерористичної операції, де органи державної влади здійснюють свої повноваження, та населених пунктах, що розташовані на лінії зіткнення, під час її проведення;

під час виконання робіт, пов'язаних з розмінуванням боєприпасів, незалежно від часу їх виконання.

Зв'язок інвалідності з пораненням чи іншим ушкодженням здоров'я, отриманим особами, зазначеними в абзаці третьому цього пункту, під час проведення антитерористичної операції, встановлюється за результатами медико-соціальної експертизи в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України;";

2) в абзаці першому пункту 10 слова і цифри "масових акціях громадського протесту в Україні з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року за євроінтеграцію та проти режиму Януковича (далі - Революція Гідності)" замінити словами "Революції Гідності".

3. В абзаці п'ятому пункту 2 статті 9 слова "Великої Вітчизняної війни та війни з імперіалістичною Японією" замінити словами "Другої світової війни".

4. У пункті 3 статті 10 слова і цифри "Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років" замінити словами "Другої світової війни", а цифри ", 1945" виключити.

5. У тексті Закону слова і цифри "Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років", "Великої Вітчизняної", "Великої Вітчизняної війни та війни з Японією", "Великої Вітчизняної війни 1941 - 1945 років та війни 1945 року з імперіалістичною Японією" замінити словами "Другої світової війни".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

А. ПАРУБІЙ

Опрос