Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно усиления ответственности за подкуп избирателей

Проект закона Украины от 21.10.2015 № 3352
Дата рассмотрения: 21.10.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення відповідальності за підкуп виборців

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законів:

1. У статті 56 Закону України "Про вибори Президента України" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., N 14, ст. 81):

1) частину першу доповнити новим пунктом 6 у такій редакції:

"6) встановлення судом у порядку, встановленому законом, факту підкупу виборців або членів виборчих комісій кандидатом на пост Президента України, його довіреною особою, посадовою особою партії, яка висунула кандидата, а також на прохання кандидата або за дорученням кандидата або партії, яка його висунула, - іншою особою";

2) пункт 1 частини третьої виключити.

2. У статті 61 Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., N 10 - 11, ст. 73):

1) пункт 1 частини другої виключити;

2) частину п'яту доповнити новим пунктом у такій редакції:

"9) встановлення судом при розгляді виборчого спору в порядку, передбаченому законом, факту підкупу виборців або членів виборчих комісій кандидатом у депутати, партією, яка висунула кандидатів у депутати, представником партії, уповноваженою особою партії чи посадовою особою партії, довіреною особою кандидата у депутати, а також іншою особою за дорученням кандидата у депутати, партії - суб'єкта виборчого процесу".

3. У статті 47 Закону України "Про місцеві вибори" (Відомості Верховної Ради України, 2015 р., N 37 - 38, ст. 366):

1) частину першу доповнити новим пунктом 8 у такій редакції:

"8) встановлення судом при розгляді виборчого спору в порядку, передбаченому законом, факту підкупу виборців або членів виборчих комісій кандидатом у депутати, кандидатом на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, їх довіреними особами, політичною партією, місцеві організації якої є суб'єктами виборчого процесу, місцевими організаціями партій та їх уповноваженими особами";

2) частину другу доповнити новим пунктом 7 у такій редакції:

"7) встановлення судом при розгляді виборчого спору в порядку, передбаченому законом, факту підкупу виборців або членів виборчих комісій кандидатом у депутати, його довіреними особами, політичною партією, місцеві організації якої є суб'єктами виборчого процесу, місцевими організаціями партій та їх уповноваженими особами".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос