Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об обеспечении прав и свобод граждан и правовом режиме на временно оккупированной территории Украины" относительно механизма восстановления утраченных материалов дела

Проект закона Украины от 19.10.2015 № 3343
Дата рассмотрения: 19.10.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав та свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" щодо механізму відновлення втрачених матеріалів справи

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, N 26, ст. 892) такі зміни:

1. частину першу статті 12 доповнити абзацом одинадцятим такого змісту:

"У разі неможливості передачі матеріалів справ відповідно до встановленої згідно з цим Законом підсудності, зумовленої неспроможністю витребування судом матеріалів справи, яка знаходиться на тимчасово окупованій території чи відмови окупаційною владою видати матеріали справи, вчинення необхідних процесуальних дій здійснюється за документами і матеріалами, поданими учасниками судового процесу";

2. доповнити статтею 12-1 такого змісту:

"Стаття 12-1. Особливості порядку відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження

1. Відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження здійснюється тим судом, до якого надійшла заява про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження чи апеляційна або касаційна скарга, чи заява про перегляд судового рішення Верховним Судом України.

У разі відсутності заяви про відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження суд виносить ухвалу, якою доручає Генеральній прокуратурі України відновити матеріали кримінального провадження. Копія цієї ухвали надсилається стороні захисту, потерпілому та цивільному позивачу (їх представнику).

2. Відновлення втрачених матеріалів кримінального провадження здійснюється за їх копіями, які збереглися й можуть бути доказами в порядку та на умовах, визначених главою 4 Кримінального процесуального кодексу України, а в разі неможливості отримати копії матеріалів досудового розслідування - шляхом проведення прокуратурою або за її дорученням іншим органом досудового розслідування додаткових слідчих (розшукових) дій.

Прокуратура має право витребувати в інших учасників процесу копії матеріалів провадження, які в них збереглись.

3. Судовий розгляд і ухвалення судового рішення за відновленими матеріалами втраченого кримінального провадження здійснюється судом у порядку, передбаченому статтею 530, частинами першою, другою, четвертою статті 531 Кримінального процесуального кодексу України.

4. Якщо подані сторонами у справі документи й матеріали є недостатніми для ухвалення відповідного судового рішення, суд ухвалює рішення про зупинення судового провадження та роз'яснює учасникам судового провадження право на повторне звернення до суду за наявності необхідних документів, а також вирішує питання про скасування або зміну запобіжного заходу особі, яка тримається під вартою".

II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос