Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно финансирования капитальных ремонтов многоквартирных домов

Проект закона Украины от 15.10.2015 № 3332
Дата рассмотрения: 15.10.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо фінансування капітальних ремонтів багатоквартирних будинків

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до законодавчих актів України такі зміни:

1. У Житловому кодексі Української РСР (Відомості Верховної Ради УРСР, 1983 р., додаток до N 28, ст. 573):

1) Статтю 18 доповнити частиною другою такого змісту:

"Управління житловим фондом багатоквартирних будинків здійснюється з врахуванням особливостей, передбачених Законами України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" та "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку".

2) Статтю 184 доповнити частиною третьою такого змісту:

"Фінансування затрат на проведення першого капітального ремонту перед передачею спільного майна багатоквартирних будинків співвласникам багатоквартирних будинків відповідно до Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" здійснюється на умовах співфінансування за рахунок Державного бюджету України, відповідних місцевих бюджетів та міжнародної технічної допомоги, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України".

2. Статтю 5 Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2015, N 29, ст. 262), доповнити частиною сьомою такого змісту:

"7. Передача спільного майна багатоквартирних будинків співвласникам багатоквартирних будинків здійснюється після проведення першого капітального ремонту таких будинків або за згодою більшості співвласників.

Фінансування таких капітальних ремонтів здійснюється на умовах співфінансування за рахунок Державного бюджету України, відповідних місцевих бюджетів та міжнародної технічної допомоги, в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Замовниками капітального ремонту виступають органи місцевого самоврядування.

До переліку робіт, що підлягають виконанню при проведенні першого капітального ремонту, в обов'язковому порядку включаються роботи, спрямовані на підвищення рівня енергозабезпечення будинку.

Обстеження багатоквартирних будинків, які потребують капітального ремонту та складання проектно-кошторисної документації на його проведення, здійснюється проектними організаціями за замовленням співвласників будинку".

3. Частину 7 статті 10 Закону України "Про приватизацію державного житлового фонду" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 36, ст. 524) викласти в такій редакції:

"7. Передача спільного майна багатоквартирних будинків співвласникам багатоквартирних будинків відповідно до Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" здійснюється після проведення першого капітального ремонту таких будинків в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, або за згодою більшості співвласників".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з 01 січня 2016 року.

2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос