Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно персональной ответственности должностных и служебных лиц контролирующих органов

Проект закона Украины от 09.10.2015 № 3310
Дата рассмотрения: 09.10.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо персональної відповідальності посадових та службових осіб контролюючих органів

1. Внести до статті 21 Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., NN 13-17, ст. 112) такі зміни:

1) У назві та тексті статті слова "посадові особи контролюючих органів" замінити словами "посадові та службові особи контролюючих органів" у відповідному відмінку;

2) Пункт 21.2 викласти у такій редакції:

"21.2. Посадові та службові особи органу державного податкового контролю несуть персональну відповідальність за невиконання або неналежне виконання обов'язків, встановлених пунктом 21.1 цієї статті, а також у випадках коли:

- посадовою або службовою особою прийнято незаконне рішення відносно платника податків;

- посадовою особою або службовою особою неправомірно застосовано до платників податків фінансові санкції;

- посадовою або службовою особою стягнуто надлишкові суми податків".

3) доповнити пунктом 21.4. такого змісту:

"21.4. Посадова або службова особа контролюючого органу несе перед державою відповідальність в порядку регресу в розмірі виплаченого з бюджету відшкодування через незаконні рішення, дії чи бездіяльність цієї посадової або службової особи.

При застосуванні зворотної вимоги (регресу) посадова або службова особа, на яку поширюється дія Закону України "Про державну службу", несе цивільно-правову відповідальність за шкоду, спричинену його протиправними діями або бездіяльністю, на умовах і в порядку, визначеному Законом України "Про державну службу".

Відшкодування шкоди, заподіяної посадовою або службовою особою, на яку не поширюється дія Закону України "Про державну службу", здійснюється за розпорядженням керівника контролюючого органу не пізніше місячного терміну з моменту відшкодування збитків, завданих державному бюджету, в установленому законодавством порядку. У випадку відмови такої особи від добровільного відшкодування шкоди, таке відшкодування здійснюється за позовом контролюючого органу в порядку, визначеному Кодексом адміністративного судочинства України.".

2. Цей Закон набирає чинності з першого числа місяця, наступного за місяцем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Гройсман 

Опрос