Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно эффективного использования земель сельскохозяйственного назначения)

Проект закона Украины от 09.10.2015 № 3297
Дата рассмотрения: 09.10.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо ефективного використання земель сільськогосподарського призначення)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести наступні зміни до законодавчих актів України:

1. Земельний кодекс України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2002, N 3 - 4, ст. 27 з наступними змінами):

Статтю 124 доповнити частиною п'ятою такого змісту:

"5. Передача в оренду земельних ділянок сільськогосподарського призначення, що перебувають у власності громадян і юридичних осіб, здійснюється за результатами проведення земельних торгів.".

2. У Законі України "Про оренду земель" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1998, N 46 - 47, ст. 280 з наступними змінами):

Статтю 36 доповнити частиною четвертою такого змісту:

"У разі невиконання орендарем зобов'язань за договором оренди землі сільськогосподарського призначення, у тому числі використання землі належним чином відповідно до вимог законодавства про охорону земель, непідтримання та непідвищення родючості землі, використання не за цільовим призначенням, договір оренди землі припиняється з моменту виявлення порушень. У такому випадку орендар має сплатити на користь територіальної громади, на якій знаходиться земельна ділянка, штраф у розмірі річної орендної плати та відшкодувати орендодавцю завдані збитки. Якщо земельна ділянка знаходиться на території декількох громад, то сплата штрафу здійснюється пропорційно часткам площі земельної ділянки, які розташовані на територіях відповідних громад.".

II. Прикінцеві положення.

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінетові Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести власні нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити перегляд і приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

3. Встановити, що до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом інші закони та нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечать цьому Закону.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос