Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно запрещения рекламы лекарственных средств)

Проект закона Украины от 07.10.2015 № 3246
Дата рассмотрения: 07.10.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо заборони реклами лікарських засобів)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про лікарські засоби" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, N 22, ст. 86) такі зміни:

1. Частину 4 статті 26 викласти у наступній редакції:

"Реклама лікарських засобів на території України забороняється. Дозволяється лише реклама медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації, що в установленому порядку дозволені спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я до застосування в Україні. Вимоги до такої реклами встановлюються Законом України "Про рекламу".".

II. Внести до Закону України "Про рекламу" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1996, N 39, ст. 181) такі зміни:

1. Частину 1 статті 21 викласти у наступній редакції:

"1. Дозволяється реклама:

медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації, що в установленому порядку дозволені спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я до застосування в Україні, або застосування яких не потребує спеціальних знань та підготовки.".

2. Частину 2 статті 21 викласти у наступній редакції:

"2. Забороняється реклама лікарських засобів, крім реклами, яка розміщується у спеціалізованих виданнях, призначених для медичних установ та лікарів, а також яка розповсюджується на семінарах, конференціях, симпозіумах з медичної тематики.".

3. Частину 4 статті 21 виключити.

4. Частину 5 статті 21 викласти у наступній редакції:

"5. Реклама медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації не може містити посилань на терапевтичні ефекти стосовно захворювань, які не піддаються або важко піддаються лікуванню.".

5. У частині 6 статті 21 слова "лікарських засобів", "лікарського засобу", "лікарські засоби", "лікарськими засобами" виключити.

6. У пункті 9 частини 6 статті 21 слова "медичних закладів" замінити словами "закладів охорони здоров'я".

7. Пункт 12 частини 6 статті 21 виключити.

8. Частину 7 статті 21 викласти у наступній редакції:

"7. У рекламі медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації забороняється участь лікарів та інших професійних медичних працівників, а також осіб, зовнішній вигляд яких імітує зовнішній вигляд лікарів.".

9. Частину 8 статті 21 виключити.

10. Частину 9 статті 21 викласти у наступній редакції:

"9. У рекламі товарів та методів, що не належать до медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації, забороняється посилання на те, що ці товари мають лікувальні властивості, якщо такі властивості не підтверджені у встановленому законодавством порядку спеціально уповноваженим центральним органом виконавчої влади у сфері охорони здоров'я.".

11. Частину 11 статті 21 викласти у наступній редакції:

"11. Забороняється реклама нових методів профілактики, діагностики, реабілітації, які знаходяться на розгляді в установленому порядку, але ще не допущені до застосування.".

12. Частину 12 статті 21 викласти у наступній редакції:

"12. Реклама послуг народної медицини (цілительства) та осіб, які їх надають, дозволяється лише за наявності відповідного спеціального дозволу на заняття народною медициною (цілительством), виданого центральним органом виконавчої влади України у сфері охорони здоров'я або уповноваженим ним органом, і повинна містити номер, дату видачі зазначеного дозволу та назву органу, який його видав.".

13. У частині 13 статті 21 слова "медичних установ" замінити словами "закладів охорони здоров'я".

14. Частину 1 статті 26 доповнити 3 абзацом у наступній редакції:

"центральний орган виконавчої влади України у сфері охорони здоров'я - щодо реклами лікарських засобів, медичної техніки, методів профілактики, діагностики, лікування і реабілітації.".

Абзаци третій - шостий вважати відповідно абзацами четвертим - сьомим.

III. Перехідні положення:

1. Цей закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у двомісячний строк:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос