Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об ограничении производства, использования, ввоза и распространения полимерных пакетов

Проект закона Украины от 06.10.2015 № 3237
Дата рассмотрения: 06.10.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про обмеження виробництва, використання, ввезення і розповсюдження полімерних пакетів

Цей Закон запроваджує обмеження виробництва, використання, ввезення та розповсюдження на території України полімерних пакетів, з метою поліпшення охорони навколишнього природного середовища та стану благоустрою територій.

Стаття 1. Визначення термінів

У цьому Законі терміни вживаються в такому значенні:

пакет - разова споживча м'яка тара з корпусом у формі рукава, з дном і відкритою горловиною місткістю до 20 кубічних дециметрів;

полімерний пакет - пакет, виготовлений повністю або частково з окремого полімеру або полімерних композицій;

екологічний полімерний пакет - пакет, який в результаті впливу мікроорганізмів протягом п'яти років проходить повне фізичне, хімічне, термальне або біологічне розщеплення на двоокис вуглецю, біомасу та воду.

Стаття 2. Обмеження щодо поводження з полімерними пакетами

З 1 квітня 2016 року забороняється виробництво, використання, ввезення і платне або безкоштовне розповсюдження (крім транзиту вантажів) полімерних пакетів.

Ця заборона не поширюється на екологічні полімерні пакети.

Стаття 3. Обмеження щодо виготовлення біологічних полімерних пакетів

З 1 квітня 2016 року виробництво екологічних полімерних пакетів здійснюється не менш ніж на 90 % із вторинної сировини.

Стаття 4. Контроль та відповідальність за порушення вимог цього Закону

Контроль з обмеженням виробництва, використання, ввезення та розповсюдження на території України полімерних пакетів здійснюється в межах компетенції органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, а також громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства.

Особи, винні у порушенні вимог цього закону несуть дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність згідно з законами України.

Стаття 5. Прикінцеві положення

1. Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Внести зміни до Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до N 51, ст. 1122), доповнивши його статтею 91-5 наступного змісту:

"Стаття 91-5. Порушення обмежень виробництва, ввезення, платного або безкоштовного розповсюдження (крім транзиту вантажів) полімерних пакетів

Виробництво, ввезення, платне або безкоштовне розповсюдження (крім транзиту вантажів) полімерних пакетів:

- тягне за собою накладення штрафу від 100 до 200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією полімерних пакетів.

Повторне порушення обмежень виробництва, ввезення, платного або безкоштовного розповсюдження (крім транзиту вантажів) полімерних пакетів:

- тягне за собою накладення штрафу від 400 до 800 неоподаткованих мінімумів доходів громадян з конфіскацією полімерних пакетів."

3. До приведення законів України, інших нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом вони застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.

4. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня набрання чинності цим Законом:

подати на розгляд Верховної Ради України пропозиції щодо приведення законів України у відповідність із цим Законом;

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом, забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону та забезпечити прийняття нормативно-правових актів про встановлення механізмів економічного регулювання заходів щодо обмеження обігу полімерних пакетів.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Гройсман

Опрос