Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О Регламенте Верховной Рады Украины" относительно добровольного снятия депутатской неприкосновенности

Проект закона Украины от 01.10.2015 № 3205
Дата рассмотрения: 01.10.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про Регламент Верховної Ради України" щодо добровільного зняття депутатської недоторканності

Верховна Рада України постановляє:

І. Доповнити Закон України "Про Регламент Верховної Ради України" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2010, N 14-15, N 16-17, ст. 133) статтею 2181 такого змісту:

"Стаття 2181. Подання заяви про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання чи арешт

1. Народний депутат може самостійно ініціювати питання про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання за умови вручення повідомлення про підозру та арешт шляхом подання відповідної заяви.

2. Заява про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання за умови вручення повідомлення про підозру та арешт є актом волевиявлення народного депутата та не залежить від факту вчинення ним кримінального чи іншого правопорушення.

3. Верховна Рада розглядає подану заяву про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання за умови вручення повідомлення про підозру та арешт на найближчому пленарному засіданні.

4. Рішення про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання за умови вручення повідомлення про підозру та арешт за заявою народного депутата Верховна Рада приймає відкритим поіменним голосуванням більшістю голосів народних депутатів від її конституційного складу, яке оформляється постановою Верховної Ради. Рішення Верховної Ради про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання за умови вручення повідомлення про підозру та арешт за заявою народного депутата не переглядаються, а заява не може бути відкликаною.

5. Положення статей 218, 219, 220, 221 цього Регламенту не поширюються під час розгляду заяви народного депутата про надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності, затримання за умови вручення повідомлення про підозру та арешт."

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України 

В. Гройсман

Опрос