Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О местных выборах" относительно повышения уровня информированности избирателей о кандидатах в депутаты местных советов и кандидатах на должность сельского, поселкового, городского головы, старосты

Проект закона Украины от 01.10.2015 № 3204
Дата рассмотрения: 01.10.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про місцеві вибори" щодо підвищення рівня інформованості виборців про кандидатів у депутати місцевих рад та кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести до Закону України "Про місцеві вибори" (Відомості Верховної Ради України від 18.09.2015 року N 37-38, стор. 1786, стаття 366) такі зміни:

1. Доповнити статтею 511 такого змісту:

"Стаття 511. Інформування виборців про зареєстрованих кандидатів на відповідних місцевих виборах

1. Відповідна територіальна виборча комісія за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України, не пізніш як за 10 днів до дня виборів забезпечує виготовлення інформаційних плакатів місцевих організацій партій - суб'єктів виборчого процесу, кандидатів у депутати, закріплених за відповідним територіальним виборчим округом, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости з розрахунку по два примірники на кожну виборчу комісію.

2. Інформаційні плакати в межах одного територіального виборчого округу мають бути однаковими за формою, розміром, поліграфічним виконанням. Форма, розмір та поліграфічне виконання інформаційних плакатів установлюються відповідною територіальною виборчою комісією. Текст та поліграфічне виконання плакатів погоджується відповідною територіальною виборчою комісією з представником місцевої організації партії, кандидати у депутати від якої зареєстровані в багатомандатному виборчому окрузі, кандидатом або його довіреною особою.

3. Інформаційний плакат місцевої організації партії повинен містити виборчий список кандидатів у депутати із зазначенням прізвища, власного імені (усіх власних імен) та по батькові (за наявності), року народження, посади (заняття), місця роботи та місця проживання, партійності кожного включеного до нього кандидата та номеру територіального виборчого округу, за яким закріплюється кандидат.

4. Інформаційний плакат кандидата у депутати, закріпленого за відповідним територіальним виборчим округом, кандидата на посаду сільського, селищного, міського голови, старости повинен містити біографічні відомості та фотографію, подані ним при реєстрації.

5. Інформаційні плакати передаються до дільничних виборчих комісій не пізніш як за 7 днів до дня місцевих виборів."

2. Частину 5 статті 76 викласти в такій редакції:

"5. У приміщенні для голосування або безпосередньо перед ним дільнична виборча комісія розміщує плакати, що роз'яснюють порядок голосування та відповідальність за порушення законодавства про вибори, передбачені цим та іншими законами України, інформаційні плакати місцевих організацій партій, кандидатів у депутати, закріплених за відповідним територіальним виборчим округом, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости, які виготовляються за рахунок коштів відповідного місцевого бюджету, отриманих як цільова субвенція з Державного бюджету України.

Інформаційні плакати розміщуються в порядку розташування місцевих організацій партій, кандидатів на посаду сільського, селищного, міського голови, старости у виборчих бюлетенях."

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України 

В. Гройсман

Опрос