Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно неотвратимости наказания лиц, совершивших тяжкие и особо тяжкие преступления)

Проект закона Украины от 29.09.2015 № 3196
Дата рассмотрения: 29.09.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо невідворотності покарання осіб, які вчинили тяжкі та особливо тяжкі злочини)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. У Кримінальному процесуальному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., NN 9 - 13, ст. 88):

1) у частині п'ятій статті 139 слова "міждержавний та/або міжнародний" виключити;

2) у частині другій статті 2971:

а) після цифри "209" доповнити цифрою "255";

б) слова "міждержавний та/або міжнародний" виключити;

в) доповнити новим реченням такого змісту: "Здійснення спеціального досудового розслідування щодо інших злочинів не допускається, окрім випадків, коли вони розслідуються в одному кримінальному провадженні із злочинами, зазначеними у цій частині статті, а виділення матеріалів щодо них може негативно вплинути на повноту досудового розслідування та судового розгляду.";

3) пункт 4 частини другої статті 2972 викласти в такій редакції:

"4) відомості про оголошення особи в розшук, що підтверджуються фотокопією документу електронного обліку Єдиного реєстру досудових розслідувань, завіреного печаткою;";

4) у статті 2974:

а) у частині першій слова ", якщо прокурор, слідчий не доведе, що підозрюваний переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та оголошений у міждержавний та/або міжнародний розшук" замінити словами "виключно у випадках, якщо стосовно правопорушення, з приводу якого надійшло клопотання, не передбачено можливість здійснення спеціального досудового розслідування або у разі встановлення, що підозрюваний не переховується від органів слідства та суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та не оголошений у розшук";

б) в абзаці третьому частини третьої слова "міждержавний та/або міжнародний" виключити;

5) в абзаці першому частини третьої статті 323 слова "міждержавний та/або міжнародний" виключити;

2. У частині третій статті 12 Закону України "Про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., N 26, ст. 892):

1) в абзаці першому слова ", з особливостями, встановленими цим Законом" виключити;

2) абзац другий виключити;

3. У частині першій статті 5 Закону України "Про здійснення правосуддя та кримінального провадження у зв'язку з проведенням антитерористичної операції" (Відомості Верховної Ради України, 2014 р., N 39, ст. 2009):

1) в абзаці першому слова ", з особливостями, встановленими цим Законом" виключити;

2) абзац другий виключити;

4. Пункт 2 розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо невідворотності покарання осіб, які переховуються на тимчасово окупованій території України або в районі проведення антитерористичної операції" (Відомості Верховної Ради України, 2015 р., N 10, ст. 61) виключити.

II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

____________

Опрос