Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 9 Закона Украины "О политических партиях в Украине" (относительно урегулирования использования символики политическими партиями)

Проект закона Украины от 28.09.2015 № 3186
Дата рассмотрения: 28.09.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до статті 9 Закону України "Про політичні партії в Україні" (щодо врегулювання використання символіки політичними партіями)

Верховна Рада України постановляє:

I. Статтю 9 Закону України "Про політичні партії в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 23, ст. 118; 2005 р., N 34, ст. 437; 2009 р., N 36 - 37, ст. 511; 2014 р., N 20 - 21, ст. 712; 2015 р., N 2 - 3, ст. 12) викласти в наступній редакції:

"Стаття 9. Назва та символіка політичної партії

Політична партія може мати партійну символіку, до якої належать партійний гімн, прапор, розпізнавальний знак, девіз. Символіка політичної партії підлягає державній реєстрації у порядку, що визначається Кабінетом Міністрів України.

Символіка політичної партії не повинна відтворювати:

1) державні символи України;

2) інші офіційні символи чи знаки, які використовуються органами державної влади, органами влади Автономної Республіки Крим та органами місцевого самоврядування, державні та інші нагороди, печатки та інші відмітні знаки цих органів;

3) державні герби, прапори або офіційні назви інших держав;

4) зареєстровану символіку іншої політичної партії;

5) ім'я або зображення фізичної особи без письмової згоди такої особи або її спадкоємців, засвідченої в установленому законом порядку, якщо інше не передбачено законом;

6) символіку комуністичного, націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів;

7) інші символи та знаки, використання яких обмежено законом.

Інформація про зареєстровану в установленому порядку символіку політичної партії є відкритою для ознайомлення.

За реєстрацію символіки, заміну свідоцтва про реєстрацію символіки у зв'язку з пошкодженням, видачу дубліката оригіналу свідоцтва про реєстрацію символіки політичної партії у зв'язку з його втратою вноситься плата, розмір якої встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Політична партія має право на використання власної символіки з моменту її реєстрації. Забороняється використання зареєстрованої символіки політичної партії фізичними та юридичними особами без згоди такої партії та для цілей, не пов'язаних з діяльністю такої політичної партії.

Політична партія, яка не має зареєстрованої символіки, може використовувати для позначення політичної партії при виготовленні своїх інформаційно-презентаційних матеріалів зображення, що мають відповідати вимогам частини другої цієї статті.

Обласні, міські, районні організації, первинні осередки політичної партії та інші структурні утворення, передбачені статутом партії, використовують назву політичної партії з доповненнями, які визначають їх місце в організаційній структурі політичної партії.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у тримісячний термін з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос