Идет загрузка документа (2 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный процессуальный кодекс Украины относительно права на судебную защиту и подтверждения полномочий защитника на участие в уголовном производстве

Проект закона Украины от 25.09.2015 № 3178
Дата рассмотрения: 25.09.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України щодо права на судовий захист та підтвердження повноважень захисника на участь у кримінальному провадженні

Верховна Рада України постановляє:

Внести до Кримінально-процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2013, N 9 - 10, N 11 - 12, N 13, ст. 45) такі зміни:

статтю 45 викласти у редакції такого змісту:

Захисником підозрюваного, обвинуваченого, підсудного, представником потерпілого, можуть бути цивільного позивача, цивільного відповідача, можуть бути їх близькі родичі, адвокат або інша особа, яка є фахівцем у галузі права.

пункт 2 частини першої статті 50 викласти у такій редакції:

2) ордером, договором із захисником або дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.

Також повноваження захисника на участь у кримінальному провадженні можуть бути підтверджені документами про те, що особи є близькими родичами, усною домовленістю, заявленою в судовому процесі або письмовою довіреністю, виданою згідно вимог чинного законодавства.

II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

III. Рекомендувати Генеральній прокуратурі України, Міністерству внутрішніх справ України, Службі безпеки України, державній судовій адміністрації України протягом одного місяця з дня опублікування цього Кодексу привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Кодексом.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос