Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О защите социально незащищенных слоев населения от повышения цен и тарифов на жилищно-коммунальные услуги

Проект закона Украины от 17.09.2015 № 3126
Дата рассмотрения: 17.09.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про захист соціально незахищених верств населення від підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги

З метою захисту соціально незахищених верств населення Верховна Рада України постановляє:

Стаття 1. Запровадити мораторій на підвищення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги та спожиті у побуті природний газ і електроенергію, а саме:

а) забороняється з моменту набрання чинності цим Законом підвищувати ціни і тарифи на житлово-комунальні послуги, які визначені у відповідності до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (далі - житлово-комунальні послуги), для споживачів - фізичних осіб, середньомісячний сукупний дохід яких не перевищує трьох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення (далі - споживачі);

б) житлово-комунальні послуги та спожиті у побуті природний газ і електроенергія оплачуються споживачами за цінами і тарифами, встановленими Національною комісією, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і органами місцевого самоврядування відповідно до їх повноважень станом на 1 січня 2014 року;

Стаття 2. Заборонити нарахування з 1 січня 2014 року та стягнення з громадян України пені за несвоєчасне внесення плати за житлово-комунальні послуги (водопостачання, газ, електрична енергія, теплова енергія, водовідведення, утримання і експлуатація житла та прибудинкових територій, сміттєзбирання, ліфтове господарство тощо).

Кошти, стягнені з громадян України у вигляді пені за житлово-комунальні послуги за період з 1 січня 2014 року до набрання чинності цим Законом, зараховуються в майбутні платежі за житлово-комунальні послуги.

Стаття 3. Для громадян, які проживають на територіях адміністративно-територіальних одиниць Донецької та Луганської областей, де проводиться антитерористична операція, та які втратили внаслідок антитерористичної операції житло або не отримували житлово-комунальні послуги через неможливість їх надання, плата за житлово-комунальні послуги, пені та інші штрафні санкції за несплату (несвоєчасну оплату) житлово-комунальних послуг не нараховується протягом періоду до повного відновлення відповідного житла чи надання іншого житла, або періоду до відновлення надання житлово-комунальних послуг.

Для громадян, які стали внутрішньо переміщеними особами внаслідок проведення антитерористичної операції, та які втратили внаслідок антитерористичної операції житло або, будучи зареєстрованими в установленому порядку як внутрішньо переміщені особи, не мають можливості користування житлом та не отримували через цю обставину житлово-комунальні послуги, плата за житлово-комунальні послуги, пені та інші штрафні санкції за несплату (несвоєчасну оплату) житлово-комунальних послуг не нараховується протягом періоду до повного відновлення відповідного житла чи надання іншого житла, або протягом періоду до повернення на постійне місце проживання та відновлення користування житлово-комунальними послугами.

Порядок визначення адміністративно-територіальних одиниць Донецької та Луганської областей, на території яких проводиться антитерористична операція, громадян та об'єктів, на яких поширюється дія цієї статті Закону встановлюються Кабінетом Міністрів України.

Стаття 4. Запровадити мораторій на нарахування та стягнення податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, з фізичних осіб - платників податку, середньомісячний сукупний дохід яких не перевищує трьох розмірів прожиткового мінімуму, розрахованого та затвердженого відповідно до закону для осіб, які належать до основних соціальних і демографічних груп населення.

Стаття 5. Протягом строку дії цього Закону інші акти законодавства з питань визначення цін і тарифів на житлово-комунальні послуги для споживачів діють у тій частині, що не суперечить вимогам цього Закону.

Стаття 6. Кабінету Міністрів України протягом 3-х місяців з дня набрання чинності цим Законом:

1) здійснити перерахунок вартості житлово-комунальних послуг, природного газу і електроенергії для споживачів за цінами і тарифами, затвердженими станом на 1 січня 2014 року;

2) затвердити порядок повернення споживачам надміру сплачених коштів за спожиті житлово-комунальні послуги, природний газ і електроенергію, або їх зарахування як авансових у платежі наступних періодів;

3) розробити порядок компенсації збитків постачальникам житлово-комунальних послуг, що підпадають під дію цього Закону;

4) забезпечити фінансування першочергових заходів, необхідних для реалізації цього Закону;

5) привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

Стаття 7. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос