Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об обращениях граждан" (относительно обращения граждан с электронным предложением законопроекта через официальный веб-сайт Президента Украины)

Проект закона Украины от 16.09.2015 № 3109
Дата рассмотрения: 16.09.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про звернення громадян" (щодо звернення громадян з електронною пропозицією законопроекту через офіційний веб-сайт Президента України)

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести до Закону України "Про звернення громадян" (Відомості Верховної Ради України, 1996 р., N 47, ст. 256 із наступними змінами) такі зміни:

1. Статтю 5 доповнити частиною четвертою наступного змісту:

"Громадяни можуть звернутися до Президента України з електронною пропозицією законопроекту через офіційний веб-сайт Президента України, яка подається та розглядається в порядку, передбаченому статтею 23-2 цього Закону."

2. Доповнити статтею 23-2 такого змісту:

"Стаття 23-2. Звернення громадян з електронною пропозицією законопроекту через офіційний веб-сайт Президента України

Громадяни можуть звернутися до Президента України з електронною пропозицією законопроекту через офіційний веб-сайт Президента України.

В електронній пропозиції законопроекту має бути зазначено прізвище, ім'я, по батькові автора (ініціатора) законопроекту, адресу електронної пошти. До пропозиції додаються проект закону України та пояснювальна записка в електронній формі, що оформлюються згідно вимог Закону України "Про Регламент Верховної Ради України".

Електронна пропозиція законопроекту не може суперечити положенням Конституції України. Пропозиція законопроекту також не може стосуватись внесення змін до Конституції України, зміни території України, питань податків, бюджету та амністії, надання згоди на обов'язковість міжнародних договорів України.

Відповідальність за зміст електронної пропозиції законопроекту несе автор (ініціатор) пропозиції законопроекту.

Для створення електронної пропозиції законопроекту її автор (ініціатор) заповнює спеціальну форму на офіційному веб-сайті Президента України.

Пропозиція законопроекту оприлюднюється на офіційному веб-сайті Президента України.

У разі невідповідності пропозиції законопроекту встановленим вимогам оприлюднення такого законопроекту не здійснюється, про що повідомляється автору (ініціатору) не пізніше строку, встановленого для оприлюднення.

Дата оприлюднення законопроекту на офіційному веб-сайті Президента України є датою початку збору підписів на його підтримку.

Орган, що забезпечує здійснення Президентом України визначених Конституцією України повноважень, зобов'язаний забезпечити:

- безоплатність доступу та користування інформаційно-телекомунікаційною системою, за допомогою якої здійснюється збір підписів;

- електронну реєстрацію громадян для підписання пропозиції законопроекту;

- недопущення автоматичного введення інформації, у тому числі підписання пропозиції законопроекту, без участі громадянина;

- фіксацію дати і часу оприлюднення пропозиції законопроекту та підписання її громадянином.

Електронна пропозиція законопроекту, яка в установлений строк не набрала необхідної кількості голосів на її підтримку, після завершення строку збору підписів на її підтримку розглядається як звернення громадян відповідно до цього Закону.

Електронна пропозиція законопроекту розглядається у порядку, встановленому цією статтею, за умови збору на її підтримку не менш як 100000 підписів громадян протягом не більше трьох місяців з дня оприлюднення законопроекту.

Інформація про початок розгляду пропозиції законопроекту, яка в установлений строк набрала необхідну кількість голосів на її підтримку, оприлюднюється на офіційному веб-сайті Президента України не пізніш як через три робочі дні після набрання необхідної кількості підписів на підтримку законопроекту.

Розгляд пропозиції законопроекту здійснюється не пізніше тридцяти робочих днів з дня оприлюднення інформації про початок її розгляду. Якщо в тридцяти денний термін розглянути пропозицію законопроекту неможливо, керівник органу, що забезпечує здійснення Президентом України визначених Конституцією України повноважень встановлює необхідний термін, інформація про що невідкладно оприлюднюється на офіційному веб-сайті Президента України. Загальний термін розгляду пропозиції законопроекту не може перевищувати шістдесяти днів.

Порядок розгляду електронної пропозиції законопроекту визначається Президентом України.

Про підтримку або непідтримку пропозиції законопроекту публічно оголошується на офіційному веб-сайті Президентом України.

У відповіді на пропозицію законопроекту повідомляється про результати розгляду пропозиції із відповідним обґрунтуванням.

Відповідь на пропозицію законопроекту не пізніше наступного робочого дня після закінчення її розгляду оприлюднюється на офіційному веб-сайті Президента України, а також надсилається у письмовому вигляді автору (ініціатору) пропозиції законопроекту.

У разі підтримки пропозиції законопроекту Президент України вносить в установленому порядку на розгляд Верховної Ради України відповідний законопроект. Під час підготовки до внесення на розгляд Верховної Ради України до законопроекту можуть бути внесені зміни та доповнення але не змінюючи законопроект по суті.

Інформація про кількість підписів, одержаних на підтримку електронної пропозиції законопроекту, та строки їх збору зберігається не менше трьох років з дня оприлюднення законопроекту.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності через три місяці з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

3. Запропонувати Президенту України прийняти нормативно-правові акти, необхідні для реалізації цього Закону.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Б. Гройсман

Опрос