Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

Об установлении справедливой и экономически обоснованной цены поставки природного газа собственной добычи для нужд населения

Проект закона Украины от 15.09.2015 № 3104
Дата рассмотрения: 15.09.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про встановлення справедливої та економічно обґрунтованої ціни постачання природного газу власного видобутку для потреб населення

Цей Закон визначає правові умови і структуру справедливої та економічно обґрунтованої ціни постачання природного газу власного видобутку для потреб населення суб'єктами ринку природного газу.

РОЗДІЛ I. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

Стаття 1. Умови постачання природного газу

1. Газ власного видобутку на території України спрямовується суб'єктами ринку природного газу виключно для потреб населення.

2. Весь природний газ, що видобувається ПАТ "Укрнафта", та залишки газу, що був видобутий ПАТ "Укрнафта" в минулі періоди, який знаходиться у газових сховищах, в обсягах 100 % спрямовується на потреби населення за ціною, встановленою для ПАТ "Укргазвидобування".

3. Кабінет Міністрів України щорічно затверджує детальну, прозору, єдину форму прогнозного балансу надходження та розподілу обсягів природного газу в Україну з відображенням обсягів газу власного видобутку та імпортованого за категоріями споживачів.

Стаття 2. Складові структури ціни на газ власного видобутку для потреб населення

1. Ціна газу власного видобутку для потреб населення складається виключно з ціни продажу газу суб'єктами ринку природного газу для ПАТ "НАК Нафтогаз України", тарифу на транспортування магістральними трубопроводами, тарифу на транспортування розподільними трубопроводами, тарифу на постачання.

2. У структуру ціни на газ для населення не можуть включатися дохід ("маржа") ПАТ "НАК "Нафтогаз України", збір у вигляді цільової надбавки, рентні платежі за видобуток газу, податок на додану вартість та інші, не передбачені частиною першою цієї статті витрати.

Стаття 3. Норми рентабельності в ціні продажу газу

1.Норма рентабельності для суб'єктів ринку природного газу ціни продажу газу не може перевищувати 12 %.

РОЗДІЛ II. ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його офіційного опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня опублікування цього Закону:

прийняти нормативно-правові акти, що випливають із цього Закону, а також привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити прийняття центральними органами виконавчої влади нормативно-правових актів, передбачених цим Законом, а також приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом;

розробити та затвердити детальну, прозору, єдину форму прогнозного балансу надходження та розподілу обсягів природного газу в Україну з відображенням обсягів газу власного видобутку та імпортованого за категоріями споживачів.

3. Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг:

невідкладно переглянути ціни/тарифи на природний газ та комунальні послуги, враховуючи складові структури ціни на газ власного державного видобутку для потреб населення.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос