Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О сборе и учете единого взноса на общеобязательное государственное социальное страхование" (относительно уплаты страховых взносов)

Проект закона Украины от 15.09.2015 № 3088
Дата рассмотрения: 15.09.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування"

Верховна Рада України постановляє:

1. Внести до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., N 2-3, ст. 11; 2013 р., N 36, ст. 469; 2014 р., N 11, ст. 135, N 29, ст. 942, N 44, ст. 2040; 2015 р., N 11, ст. 75) такі зміни:

1) друге речення частини сьомої статті 7 викласти в такій редакції: "Не нараховується на виплати та не утримується єдиний внесок з виплат, що компенсуються підприємствам, установам, організаціям з Державного бюджету України в межах середнього заробітку працівникам, призваним на строкову військову службу, військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період та/або які підлягають звільненню з військової служби у зв'язку з оголошенням демобілізації, але продовжують військову службу у зв'язку з прийняттям на військову службу за контрактом, але не більше ніж на строк укладеного контракту, або прийнятими на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та/або введення воєнного стану на строк до закінчення особливого періоду або до дня фактичної демобілізації.";

2) пункт 94 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" викласти в такій редакції:

"94. Платникам єдиного внеску, визначеним статтею 4 цього Закону, місцезнаходженням (місцем проживання) яких є населені пункти, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження, надається право на відтермінування виконання обов'язків, визначених частиною другою статті 6 цього Закону, на період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або до переходу населеного пункту під контроль української влади.

Підставою для відтермінування обов'язків, визначених частиною другою статті 6 цього Закону, є заява платника єдиного внеску у довільній формі, яка подається ним одночасно із сертифікатом Торгово-промислової палати України про форс-мажорні обставини (обставини непереборної сили) до органу доходів і зборів за основним місцем обліку або за місцем його тимчасового проживання не пізніше ніж протягом тридцяти календарних днів, що настають за днем закінчення антитерористичної операції або за днем переходу населеного пункту під контроль української влади.

Орган доходів і зборів у десятиденний строк з дня отримання заяви приймає рішення про відтермінування виконання обов'язків платниками єдиного внеску, визначеними частиною другою статті 6 цього Закону.

Відповідальність, штрафні та фінансові санкції, передбачені цим Законом за невиконання обов'язків платника єдиного внеску в період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або до переходу населеного пункту під контроль української влади, до платників єдиного внеску, зазначених у цьому пункті, не застосовуються.

Звітність про нарахування єдиного внеску за період з 14 квітня 2014 року до закінчення антитерористичної операції або до переходу населеного пункту під контроль української влади подається платником єдиного внеску не пізніше ніж протягом тридцяти календарних днів, що настають за днем закінчення антитерористичної операції або за днем переходу населеного пункту під контроль української влади.

Платники єдиного внеску, щодо яких прийнято рішення про відтермінування виконання обов'язків платників єдиного внеску, визначених частиною другою статті 6 цього Закону, сплачують суми недоїмки рівними частинами протягом 24 календарних місяців з дня закінчення антитерористичної операції або з дня переходу населеного пункту під контроль української влади.

Платникові єдиного внеску, який не сплачує у повному обсязі відтерміновані суми недоїмки та/або поточні платежі з єдиного внеску, нараховуються пеня та штрафи у розмірах, передбачених цим Законом.".

2. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради України

Опрос