Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно усовершенствования отдельных положений организации проведения первых местных выборов депутатов местных советов и сельских, поселковых, городских голов

Проект закона Украины от 11.09.2015 № 3075
Дата рассмотрения: 11.09.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення окремих положень організації проведення перших місцевих виборів депутатів місцевих рад та сільських, селищних, міських голів

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести зміни до таких законів України:

1. У Законі України "Про місцеві вибори" від 14 липня 2015 року N 595-VIII:

1) у статті 24:

частину першу доповнити підпунктом 1 - 2 такого змісту:

"приймає рішення про визнання чергових, перших місцевих виборів депутатів, сільських, селищних, міських голів такими, що не відбулись з підстав визначених цим Законом;"

доповнити частинами другою, третьою та четвертою такого змісту:

"2. Рішення Центральної виборчої комісії про визнання чергових місцевих виборів депутатів, сільських, селищних, міських голів такими, що не відбулися у певній громаді приймаються у разі надходження до Центральної виборчої комісії не пізніше як за три дні до дня таких виборів звернення щодо утворення відповідної об'єднаної територіальної громади.

3. Перші місцеві вибори проводяться після закінчення виборчого процесу чергових місцевих виборів та можуть проводитись під час чергових місцевих виборів у випадку дотримання порядку і строків, встановлених Законом.

4. Рішення Центральної виборчої комісії про визнання перших місцевих виборів депутатів, сільських, селищних, міських голів такими, що не відбулися приймається у разі скасування рішень про добровільне об'єднання територіальних громад. У такому випадку проводяться повторні місцеві вибори, які призначаються в порядку встановленому Центральною виборчою комісією."

2. У Законі України "Про добровільне об'єднання територіальних громад" (Відомості Верховної Ради України, 2015 р., N 13, ст. 91):

1) у статті 7:

доповнити частиною дев'ятою такого змісту:

"9. У разі отримання Центральною виборчою комісією не пізніше як за три дні до дня чергових виборів звернення, передбаченого частиною восьмою цієї статті з порушенням строків, встановлених Центральною виборчою комісією, чергові місцеві вибори депутатів сільських, селищних, міських рад та відповідних сільських, селищних, міських голів на території добровільно об'єднаної територіальної громади визнаються Центральною виборчою комісією такими, що не відбулися з подальшим проведенням перших місцевих виборів після закінчення виборчого процесу чергових місцевих виборів"

частину дев'яту вважати відповідно частиною десятою.

II. Прикінцеві та перехідні положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Центральній виборчій комісії привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

3. Обласним державним адміністраціям забезпечити інформування Центральної виборчої комісії про утворення об'єднаних територіальних громад та про скасування рішень про добровільне об'єднання територіальних громад.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос