Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно вопросов проведения предприятиями теплоэнергетики расчетов за потребленный природный газ

Проект закона Украины от 11.09.2015 № 3068
Дата рассмотрения: 11.09.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України щодо питань проведення підприємствами теплоенергетики розрахунків за спожитий природний газ

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законів України:

1. Внести до Закону України "Про засади функціонування ринку природного газу" (Відомості Верховної Ради України, 2010, N 48, ст. 566 із змінами) зміни, виклавши частину тринадцяту статті 18 в такій редакції:

"13. Заборгованість теплогенеруючих та/або теплопостачальних організацій за загальний обсяг природного газу, спожитого для виробництва теплової, електричної енергії та для власних потреб в період з 1 січня 2014 року до 31 грудня 2014 року (без урахування пені, штрафних та фінансових санкцій (три відсотки річних та індекс інфляції), що підлягають стягненню на підставі рішення суду), не погашена на день набрання чинності Законом України "Про внесення змін до деяких законів України щодо стабілізації фінансового стану Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України", підлягає реструктуризації Національною акціонерною компанією "Нафтогаз України" шляхом розстрочення на 24 місяці з укладенням договору про реструктуризацію заборгованості на підставі типового договору про реструктуризацію заборгованості.

Заборгованість, передбачена абзацом першим частини 13 статті 18 цього Закону, підлягає реструктуризації за умови відсутності у теплогенеруючих та/або теплопостачальних організацій заборгованості за загальний обсяг природного газу, спожитого для виробництва теплової, електричної енергії та для власних потреб до 1 січня 2014 року (без урахування пені, штрафних та фінансових санкцій (три відсотки річних та індекс інфляції), що підлягають стягненню на підставі рішення суду).

За умови відсутності у теплогенеруючих та/або теплопостачальних організацій заборгованості за загальний обсяг природного газу, спожитого для виробництва теплової, електричної енергії та для власних потреб до 1 січня 2014 року, пеня, штрафні та фінансові санкції (три відсотки річних та індекс інфляції), що підлягають стягненню на підставі рішення суду, були або можуть бути нараховані на заборгованість теплогенеруючих та/або теплопостачальних організацій за природний газ, що утворилась станом на 1 липня 2015 року, вважаються погашеними згідно з цим Законом (ipso jure) та підлягають подальшому списанню в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, та не можуть бути предметом подальшого продажу.

Відсутність у теплогенеруючих та/або теплопостачальних організацій заборгованості за загальний обсяг природного газу, спожитого для виробництва теплової, електричної енергії та для власних потреб до 1 січня 2014 року підтверджується відповідним актом звірки взаємних розрахунків.

У типовому договорі про реструктуризацію заборгованості визначаються, зокрема, порядок реструктуризації і погашення заборгованості, загальна сума реструктуризованої заборгованості, строк її погашення, розмір щомісячних платежів, права та обов'язки сторін.

Форма типового договору про реструктуризацію заборгованості затверджується Кабінетом Міністрів України".

2. У Законі України "Про виконавче провадження" (Відомості Верховної Ради України, 2011, N19-20, ст. 142 із змінами):

частину першу статті 37 доповнити пунктом 19 такого змісту:

"стягнення з теплогенеруючих та/або теплопостачальних організацій заборгованості на користь Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" за загальний обсяг природного газу, спожитого для виробництва теплової, електричної енергії та для власних потреб в період до 1 січня 2014 року та з 1 січня 2014 року до 1 липня 2015 року (з урахуванням пені, штрафних та фінансових санкцій (три відсотки річних та індекс інфляції))";

частину другу статті 39 доповнити абзацом восьмим такого змісту:

"пунктом 19 частини першої статті 37 цього Закону, - на період дії частини тринадцятої статті 18 Закону України "Про засади функціонування ринку природного газу".

3. У Законі України "Про ринок природного газу" (Відомості Верховної Ради України, 2015 р, N 27, ст. 234) пункт 2 розділу VII "Прикінцеві та перехідні положення" доповнити словами "крім частини тринадцятої статті 18 зазначеного Закону, яка діє до 1 липня 2016 року".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

затвердити нормативно-правові акти, що випливають із цього Закону;

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом; забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Б. Гройсман 

Опрос