Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно создания условий для наполнения бюджетов всех уровней сельскохозяйственными товаропроизводителями

Проект закона Украины от 02.09.2015 № 3012
Дата рассмотрения: 02.09.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України щодо створення умов для наповнення бюджетів усіх рівнів сільськогосподарськими товаровиробниками

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести до Закону України "Про оренду землі" (Відомості Верховної Ради України від 17.11.1998 - 1998 р., N 46, стаття 280) такі зміни:

1. Статтю 6 доповнити абзацом 6 такого змісту:

"Виключно з метою ведення товарного сільськогосподарського виробництва допускається набуття права оренди приватних земельних ділянок (паїв) сільськогосподарського призначення, з часу погодження договору оренди сільською, селищною, міською радою".

2. Статтю 14 викласти в такій редакції:

"Договір оренди землі повинен відповідати чинному цивільному законодавству, укладається у письмовій формі і за бажанням однієї із сторін може бути посвідчений нотаріально.

Договори оренди приватних земельних ділянок (паїв) сільськогосподарського призначення, укладені з метою ведення товарного сільськогосподарського виробництва, погоджуються сільськими, селищними, міськими радами, які одночасно ведуть облік таких договорів та наданих в оренду земель.

Не допускається відмова сільських, селищних, міських рад у погодженні цих договорів за наявності укладеного договору і спільної заяви орендаря та орендодавця про їх наміри з проханням погодити договір.

Загальний термін погодження договорів не повинен перевищувати 30 днів з часу подачі заяви.

Типова форма договору оренди землі затверджується Кабінетом Міністрів України".

Статтю 17 доповнити абзацом 2 такого змісту:

"Виключно для ведення товарного сільськогосподарського виробництва допускається користування суб'єктами підприємницької діяльності приватними земельними ділянками (паями) сільськогосподарського призначення за договорами оренди з часу їх погодження сільською, селищною, міською радою".

II. Внести до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень" (Відомості Верховної Ради України від 17.12.2004, N 51, стаття 553) такі зміни:

1. Доповнити Закон статтею 4-3 "Особливості державної реєстрації права оренди приватних земельних ділянок (паїв) сільськогосподарського призначення, наданих для ведення товарного сільськогосподарського виробництва" такого змісту:

"Державна реєстрація у реєстраційній службі права оренди приватних земельних ділянок (паїв) сільськогосподарського призначення покладається на сільські, селищні, міські ради після погодження та обліку відповідних договорів оренди цими органами".

III. Внести до Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 1997, N 24, ст. 170) такі зміни:

1. Підпункт 9 пункту 1 статті 33 викласти в такій редакції:

"Організація і здійснення землеустрою, погодження проектів землеустрою, договорів оренди приватних земельних ділянок (паїв) сільськогосподарського призначення, облік таких договорів та їх державна реєстрація у реєстраційній службі, контроль за законністю використання цих земель".

IV. Внести до Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до N 51, ст. 1122) такі зміни:

1. Доповнити Кодекс України про адміністративні правопорушення статтею 104-2 "Порушення вимог законодавства про користування приватними земельними ділянками (паями) сільськогосподарського призначення" такого змісту:

"Здійснення товарного сільськогосподарського виробництва на приватній земельній ділянці (паєві) сільськогосподарського призначення суб'єктом підприємницької діяльності без офіційного оформлення права користування, або без погодження договору оренди органом місцевого самоврядування -

тягнуть за собою накладення штрафу на службових осіб суб'єкту підприємницької діяльності, від п'яти до десяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

2. Статтю 219 "Виконавчі комітети сільських, селищних, міських рад" після цифр "104", доповнити цифрами "104-2".

3. Пункт 2 статті 255 "Особи, які мають право складати протоколи про адміністративні правопорушення" після цифр "104", доповнити цифрами "104-2".

V. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом, у тому числі щодо змін у типову форму договору оренди землі;

забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Гройсман

Опрос