Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об общеобязательном государственном пенсионном страховании" (относительно снижения пенсионного возраста и улучшения других условий выхода на пенсию)

Проект закона Украины от 01.09.2015 № 3001
Дата рассмотрения: 01.09.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (щодо зниження пенсійного віку та поліпшення інших умов виходу на пенсію)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести такі зміни до Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2003, NN 49 - 51, ст. 376):

1) статтю 26 викласти у наступній редакції:

"Стаття 26. Умови призначення пенсії за віком

1. Особи мають право на призначення пенсії за віком після досягнення 60 років для чоловіків та 55 років для жінок за умови наявності страхового стажу не менше 15 років.

2. Жінки, які досягли віку 55 років у період з дати набранням чинності Законом України "Про заходи щодо законодавчого забезпечення реформування пенсійної системи" (01 жовтня 2011 року) і до 01 січня 2015 року, і яким, у зв'язку з підвищенням пенсійного віку, пенсії не були призначені мають право на призначення пенсії на загальних підставах з виплатою належних їм сум відшкодування";

2) частину першу статті 28 викласти у наступній редакції:

"1. Мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 25 років, а у жінок 20 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. У разі виплати застрахованій особі довічної пенсії, передбаченої цим Законом, мінімальний розмір пенсії за віком у солідарній системі зменшується на розмір зазначеної пенсії.

За кожний повний рік страхового стажу понад 25 років чоловікам і 20 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27 цього Закону.

Мінімальний розмір пенсії особам, на яких поширюється дія Закону України "Про підвищення престижності шахтарської праці", та працівникам, зайнятим повний робочий день під землею обслуговуванням зазначених осіб, які відпрацювали на підземних роботах не менш як 15 років для чоловіків та 7,5 років для жінок за списком N 1 виробництв, робіт, професій, посад і показників, затвердженим Кабінетом Міністрів України, встановлюється незалежно від місця останньої роботи, у розмірі 90 відсотків середньої заробітної плати шахтаря, але не менш як три розміри прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність.";

3) у статті 29:

у частині першій слова "абзацом першим частини першої статті" замінити словом "статтею";

частину третю виключити;

4) частину другу статті 33 викласти у наступній редакції:

"2. За наявності у непрацюючих інвалідів II і III груп - у чоловіків 25, а у жінок - 20 років страхового стажу за їх вибором пенсія по інвалідності призначається в розмірі пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону";

5) у абзаці четвертому частини другої статті 40 слова "три календарні роки, що передують" замінити словами "один календарний рік, який передує";

6) пункти 4-1 та 7-2 Прикінцевих положень виключити.

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України протягом трьох місяців з дня опублікування цього Закону привести нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос