Идет загрузка документа (2 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины (относительно права потребителя самостоятельно определять очередность погашения основной суммы долга и процентов и неустойки по потребительскому кредиту)

Проект закона Украины от 02.06.2015 № 2978
Дата рассмотрения: 02.06.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо права споживача самостійно визначати черговість погашення основної суми боргу та процентів і неустойки за споживчим кредитом)

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести до законодавчих актів такі зміни:

1. У Цивільному кодексі України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., NN 40-44, ст. 356) частину першу статті 534 після слів "якщо інше не встановлено договором" доповнити словами "або законом";

2. Статтю 11 Закону України "Про захист прав споживачів" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., N 7, ст. 84) доповнити частиною чотирнадцятою такого змісту:

"14. У разі недостатності суми проведеного платежу для виконання грошового зобов'язання за договором про надання споживчого кредиту у повному обсязі ця сума погашає вимоги кредитора у такій черговості, якщо споживач не вкаже інше призначення платежу:

1) у першу чергу сплачується основна сума боргу;

2) у другу чергу відшкодовуються витрати кредитора, пов'язані з одержанням виконання;

3) у третю чергу сплачуються проценти і неустойка.".

II. Прикінцеві та перехідні положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування

2. Кабінету Міністрів України у місячний термін з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради України

В. Б. Гройсман 

Опрос