Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении дополнений в Семейный кодекс Украины (относительно внедрения ответственности родителей в предоставлении материальной помощи на получение образования совершеннолетними дочерью, сыном)

Проект закона Украины от 21.05.2015 № 2939
Дата рассмотрения: 21.05.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення доповнень до Сімейного кодексу України (щодо впровадження відповідальності батьків у наданні матеріальної допомоги на отримання освіти повнолітніми дочкою, сином)

Верховна Рада України постановляє:

I. Доповнити Сімейний кодекс статтею 199-1 такого змісту (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., N 21 - 22, ст.):

Стаття 199-1. Участь батьків у додаткових витратах пов'язаних з оплатою навчання за контрактом у вищому навчальному закладі на повнолітніх дочку, сина, які продовжують навчання

1. Той з батьків, з кого присуджено стягнення аліментів на повнолітніх дочку, сина, а також той з батьків, до кого вимога про стягнення аліментів не була подана, зобов'язані брати участь у додаткових витратах на оплату навчання за контрактом у вищому навчальному закладі, до досягнення дочкою, сином двадцяти трьох років за умови, що батьки можуть надавати додаткову матеріальну допомогу, а повнолітні дочка, син потребують такої допомоги.

2. Розмір участі одного з батьків у додаткових витратах на оплату навчання за контрактом у вищому навчальному закладі повнолітньої дочки, сина в разі спору визначається за рішенням суду, з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

Витрати на оплату навчання за контрактом можуть фінансуватися наперед або покриватися після їх фактичного понесення разово, періодично або постійно.

3. Право на звернення до суду з позовом про стягнення додаткових витрат пов'язаних з оплатою навчання за контрактом у вищому навчальному закладі має той з батьків, який безпосередньо здійснює або здійснив фінансування додаткових витрат на оплату навчання, або самі дочка, син.

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Б. ГРОЙСМАН

Опрос