Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О личном крестьянском хозяйстве" (относительно отдельных прав личных крестьянских хозяйств и органов местного самоуправления)

Проект закона Украины от 21.05.2015 № 2936
Дата рассмотрения: 21.05.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про особисте селянське господарство" (щодо окремих прав особистих селянських господарств та органів місцевого самоврядування)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про особисте селянське господарство" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., N 29, ст. 232) такі зміни:

1. Статтю 7 після абзацу сімнадцятого доповнити абзацом вісімнадцятим у такій редакції:

"в разі необхідності оформляти первинні документи, які містять відомості про господарську операцію та підтверджують її здійснення.".

2. Статтю 10 після абзацу другого доповнити абзацом третім у такій редакції:

"Центральним органом виконавчої влади з питань формування та забезпечення реалізації державної політики у сфері сільського господарства розробляються та затверджуються форми первинних документів, які можуть оформляти члени особистого селянського господарства в разі такої необхідності.".

3. Доповнити Закон статтями 111, 112, 113 такого змісту:

"Стаття 111. Примусове відчуження земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства

Примусове відчуження земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства, інших об'єктів нерухомого майна, що на них розміщені, передбачає перехід права власності на земельні ділянки, інші об'єкти нерухомого майна, що на них розміщені, які перебувають у власності фізичних осіб до територіальної громади за рішенням суду.

Примусове відчуження земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства здійснюється виключно у разі:

використання земельної ділянки, або її частини, за нецільовим призначенням;

не використання земельної ділянки за цільовим призначенням терміном понад 1 календарний рік, у тому числі внаслідок припинення ведення особистого селянського господарства.

Стаття 112. Порядок примусового відчуження земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства

Орган місцевого самоврядування, що прийняв рішення про відчуження земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, звертається до адміністративного суду із позовом про примусове відчуження зазначених об'єктів.

Вимога про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, підлягає задоволенню, у разі якщо позивач доведе наявність обставин, передбачених статтею 111 цього Закону.

У разі задоволення позовних вимог рішенням суду щодо примусового відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, суд може задовольнити вимоги щодо знесення будівель, споруд, багаторічних насаджень, розміщених на земельній ділянці, що підлягають примусовому відчуженню.

Рішення суду про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, є підставою для державної реєстрації права власності територіальної громади на зазначені об'єкти.

Припинення права власності на будівлі, споруди та багаторічні насадження, розміщені на земельній ділянці, що примусово відчужується, здійснюється відповідно до закону.

Стаття 113. Використання примусово відчужених земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства

Орган місцевого самоврядування, що прийняв рішення про відчуження земельної ділянки для ведення особистого селянського господарства, після набуття права власності на відповідну земельну ділянку територіальною громадою, може приймати рішення про передачу її, без зміни цільового призначення, фізичним особам у власність або оренду для ведення особистого селянського господарства в порядку, встановленому законом.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у тримісячний термін з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення у відповідність із цим Законом нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос