Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно дополнительных гарантий социальной защиты детей-инвалидов

Проект закона Украины от 20.05.2015 № 2912
Дата рассмотрения: 20.05.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо додаткових гарантій соціального захисту дітей-інвалідів

Верховна Рада України постановляє:

I. У Законі України "Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію" (Відомості Верховної ради України, 1993 р., N 44, ст. 416; 2014 р., N 36, ст. 1194):

абзац четвертий викласти в такій редакції:

"жінки та чоловіки, на утриманні яких перебувають троє і більше дітей віком до 18 років (такі жінки та чоловіки можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди тільки за місцем проживання);";

після абзацу шостого доповнити новим абзацом такого змісту:

"жінки та чоловіки, на утриманні яких перебуває дитина-інвалід, яка має будь-які види порушень функцій організму II - IV ступеня їх вираження та обмеження життєдіяльності будь-якої категорії I - IV ступеня їх вираження відповідно до критеріїв встановлення інвалідності дітям, затверджених Кабінетом Міністрів України або дитина-інвалід, яка має функціональні порушення в організмі та обмеження життєдіяльності, що відповідають критеріям для встановлення I чи II групи інвалідності для повнолітньої особи згідно з порядком, затвердженим Кабінетом Міністрів України (такі особи можуть бути призвані на військову службу у разі їх згоди і тільки за місцем проживання)".

У зв'язку з цим абзаци сьомий - одинадцятий вважати відповідно абзацами восьмим - дванадцятим.

II. Пункт 1 частини восьмої статті 26 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., N 38, ст. 324; 2014 р., N 20 - 21, ст. 742, N 29, ст. 942, N 36, ст. 1179; 2015 р., N 13, ст. 85) доповнити новим абзацом такого змісту:

"Також з військової служби звільняються чоловіки (жінки) - військовослужбовці, якщо на їх утриманні перебуває перебуває дитина-інвалід, яка має будь-які види порушень функцій організму II - IV ступеня їх вираження та обмеження життєдіяльності будь-якої категорії I - IV ступеня їх вираження відповідно до критеріїв встановлення інвалідності дітям, затверджених Кабінетом Міністрів України або дитина-інвалід, яка має функціональні порушення в організмі та обмеження життєдіяльності, що відповідають критеріям для встановлення I чи II групи інвалідності для повнолітньої особи згідно з порядком, затвердженим Кабінетом Міністрів України. Такі особи можуть продовжувати військову службу, якщо вони виявили таке бажання;".

III. Прикінцеві положення:

Цей Закон набирає чинності з дня наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос