Идет загрузка документа (7 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в статью 56 Налогового кодекса Украины (относительно надлежащего применения норм законодательства)

Проект закона Украины от 14.05.2015 № 2854
Дата рассмотрения: 06.07.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до статті 56 Податкового кодексу України (щодо належного застосування норм законодавства)

Верховна Рада України постановляє:

I. До Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., NN 13 - 17 ст. 112) внести такі зміни:

1) пункт 56.22 статті 56 викласти у новій редакції:

"56.22. Лише акт документальної перевірки, яким відповідно до вимог ст. 86 цього Кодексу визначено податкове правопорушення та за яким податкове повідомлення-рішення контролюючого органу про визначення сум грошового зобов'язання є узгодженим відповідно до встановленої цим кодексом процедури, може слугувати підставою для початку досудового розслідування кримінальних правопорушень щодо ухилення від сплати податків та інших обов'язкових платежів.

У разі, якщо процедура адміністративного та/або судового оскарження рішення контролюючого органу про визначення сум грошового зобов'язання за актом документальної перевірки триває або закінчена скасуванням такого рішення контролюючого органу, початок досудового розслідування кримінальних правопорушень щодо ухилення від сплати податків та інших обов'язкових платежів допускається лише у випадках наявності інших, окрім акту перевірки, додаткових доказів вчиненого ухилення, встановлених відповідно до вимог чинного законодавства.

Повідомлення особі про підозру у вчиненні кримінального правопорушення щодо ухилення від сплати податків не може ґрунтуватися виключно на висновках акту документальної перевірки, яким визначено податкове правопорушення, у разі, якщо процедура адміністративного та/або судового оскарження рішення контролюючого органу про визначення сум грошового зобов'язання за таким актом не завершена або закінчена скасуванням такого рішення контролюючого органу, за винятком випадків, коли підозра не тільки базується на такому акті перевірки, а й доведена на підставі додатково зібраних доказів відповідно до вимог Кримінально-процесуального кодексу України.

Початок досудового розслідування стосовно платника податків або повідомлення про підозру у вчиненні кримінального правопорушення його службовим (посадовим) особам не може бути підставою для зупинення провадження у справі або залишення без розгляду скарги (позову) такого платника податків, поданої до суду в межах процедури оскарження рішень контролюючих органів.".

II. Прикінцеві положення.

1. До Кримінального процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., N 9 - 10, N 11 - 12, N 13, ст. 88) внести такі зміни:

1) статтю 214 доповнити частиною 9 такого змісту:

"Відомості про кримінальне правопорушення, передбачене ст. ст. 212, 2121 Кримінального кодексу України, можуть бути внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань лише у разі, коли податкове правопорушення визначено актом документальної перевірки відповідно до вимог ст. 86 Податкового Кодексу України, за яким податкове повідомлення-рішення контролюючого органу про визначення сум грошового зобов'язання є узгодженим відповідно до встановленої Податковим кодексом України процедури.

Внесення відомостей про кримінальне правопорушення, передбачене ст. ст. 212, 2121 Кримінального кодексу України до Єдиного реєстру досудових розслідувань за актом документальної перевірки, за яким процедура адміністративного та/або судового оскарження рішення контролюючого органу про визначення сум грошового зобов'язання не завершена або закінчена скасуванням такого рішення контролюючого органу, допускається лише у випадках наявності інших, окрім акту перевірки, додаткових доказів вчиненого ухилення від сплати податків та інших обов'язкових платежів, встановлених відповідно до вимог чинного законодавства.".

2) у частині першій статті 276:

Доповнити абзацом п'ятим такого змісту:

"Повідомлення особі про підозру у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ст. ст. 212, 2121 Кримінального кодексу України не може ґрунтуватися виключно на висновках акту документальної перевірки, яким визначено податкове правопорушення, у разі, якщо процедура адміністративного та/або судового оскарження рішення контролюючого органу про визначення сум грошового зобов'язання за таким актом не завершена або закінчена скасуванням такого рішення контролюючого органу відповідно до визначеної Податковим кодексом України процедури, за винятком випадків, коли підозра не тільки базується на такому акті перевірки, а й доведена на підставі додатково зібраних доказів відповідно до вимог Кримінально-процесуального кодексу України.".

У зв'язку з цим абзац п'ятий вважати відповідно абзацом шостим.

2. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем опублікування цього Закону.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос