Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О морских портах Украины" (относительно сохранения объектов портовой инфраструктуры, находящихся в государственной собственности)

Проект закона Украины от 14.05.2015 № 2839
Дата рассмотрения: 14.05.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про морські порти України" (щодо збереження об'єктів портової інфраструктури, що перебувають у державній власності)

Верховна Рада України постановляє:

I. У Законі України "Про морські порти України" (Відомості Верховної Ради України, 2013 р., N 7, ст. 65):

1. У статті 1 пункт 6 викласти в такій редакції:

6) морський порт - стратегічний об'єкт, обладнаний для обслуговування суден і пасажирів, проведення вантажних, транспортних та експедиційних робіт, а також інших пов'язаних з цим видів господарської діяльності;

2. У статті 4 пункт 8 викласти у такій редакції:

"8) не допущення відчуження з державної власності морських портів як об'єктів, що мають стратегічне значення для національної безпеки, обороноздатності та економіки України й заборона відчуження майна морських портів".

3. Статтю 22 викласти у такій редакції:

Стаття 22. Портові збори

"1. У морському порту справляються такі портові збори: корабельний, причальний, якірний, канальний, маяковий, адміністративний та санітарний. Використання коштів від портових зборів допускається виключно за їх цільовим призначенням. Фінансування утримання гідротехнічних споруд в об'ємах, необхідних для підтримання їх паспортних характеристик, здійснюється за рахунок портових зборів, що справляються у морських портах, де розташовані такі гідротехнічні споруди.

2. 70 відсотків коштів, які надходять як портові збори залишаються в розпорядженні відповідної філії адміністрації морських портів України та підлягають використанню виключно на потреби морського порту, де розташована така філія.

30 відсотків коштів, які надходять як портові збори перераховуються адміністрації морських портів України для забезпечення виконання мети її створення.

3. Контроль за цільовим використанням коштів від портових зборів здійснює національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері транспорту. За нецільове використання коштів від портових зборів суб'єкт, який допустив таке порушення, сплачує до Державного бюджету України штраф у розмірі 200 відсотків використаної не за цільовим призначенням суми портових зборів".

4. Статтю 23 викласти у такій редакції:

Стаття 23. Правовий режим майна в морському порту

"1. Майно, що використовується під час провадження діяльності у морському порту перебуває у державній власності, крім майна, що використовується суб'єктами господарювання, що здійснюють діяльність у морському порту на основі договорів.

2. Усі об'єкти портової інфраструктури, що перебувають у державній власності на момент набрання чинності цим законом набувають статусу стратегічних об'єктів та не підлягають передачі в оренду чи концесію, приватизації та/або відчуженню у будь-який інший спосіб.

Створені після набрання чинності цим Законом стратегічні об'єкти портової інфраструктури є об'єктами державної власності.

3. Державні стратегічні об'єкти портової інфраструктури та інше державне майно, закріплене за державним портовим оператором, належить йому на праві господарського відання.

4. Будівництво гідротехнічних споруд державної форми власності за рахунок приватних коштів здійснюється на компенсаційній основі".

II. Прикінцеві положення

1. Цей закон набирає чинності з дня наступного, за днем його опублікування.

2. Доручити Кабінету Міністрів у тримісячний термін привести законодавство України у відповідність із положеннями цього закону.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Б. ГРОЙСМАН

Опрос