Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины относительно особенностей применения налогового компромисса к ежемесячным авансовым взносам по налогу на прибыль предприятий

Проект закона Украины от 07.05.2015 № 2795
Дата рассмотрения: 07.05.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо особливостей застосування податкового компромісу до щомісячних авансових внесків з податку на прибуток підприємств

Верховна Рада України постановляє:

I. Підрозділ 92 розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., N 13 - 17, ст. 112 із змінами та доповненнями) доповнити новим пунктом 13 такого змісту:

"13. При застосуванні податкового компромісу норми цього підрозділу не поширюються на щомісячні авансові внески з податку на прибуток, обчислених платником податку відповідно до статті 57 цього Кодексу, незалежно від податкових періодів, за які платник податків подав уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств під час дії податкового компромісу.

У зв'язку із досягненням податкового компромісу:

1) перерахунок суми щомісячних авансових внесків з податку на прибуток, обчислених платником податку відповідно до статті 57 цього Кодексу, за податкові періоди, за які подані уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств для застосування податкового компромісу, та у наступних податкових періодах не здійснюється;

2) перевірки щодо обчислення суми щомісячних авансових внесків з податку на прибуток підприємств за уточненими під час проведення процедур податкового компромісу податковими зобов'язаннями з податку на прибуток підприємств контролюючими органами у наступних податкових періодах не проводяться.

Якщо при застосуванні податкового компромісу платником податку була узгоджена уточнена сума щомісячних авансових внесків з податку на прибуток за податкові періоди, за які подані уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств для застосування податкового компромісу, така сума підлягає виправленню шляхом повторного подання уточнюючого розрахунку податкових зобов'язань з податку на прибуток для застосування податкового компромісу. Надміру сплачена сума таких авансових внесків підлягає зарахуванню в рахунок сплати грошових зобов'язань та/або погашення податкового боргу з податку на прибуток, або підлягає поверненню платнику податку в порядку, встановленому статтею 43 цього Кодексу.

Штрафні (фінансові) санкції за ненарахування та/або несплату щомісячних авансових внесків з податку на прибуток за податкові періоди, за які подані уточнюючі розрахунки податкових зобов'язань з податку на прибуток підприємств, та наступні податкові періоди, у зв'язку із досягненням податкового компромісу, не застосовуються.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України в місячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити перегляд і скасування міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос