Идет загрузка документа (14 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законы Украины относительно обеспечения инвалидов автомобилями

Проект закона Украины от 14.05.2015 № 2777-1
Дата рассмотрения: 14.05.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення інвалідів автомобілями

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законів України:

1. У Законі України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 45, ст. 425 із наступними змінами):

пункт 22 частини 1 статті 13 викласти у такій редакції:

"22) позачергове безоплатне забезпечення автомобілем (за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем) на термін експлуатації до десяти років (з наступною заміною на новий). Виплата компенсації на бензин (пальне), ремонт, технічне обслуговування автомобілів або на транспортне обслуговування в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Інваліди війни з числа осіб, які брали безпосередню участь у бойових діях під час Великої Вітчизняної війни та війни з Японією, за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем, безоплатно забезпечуються автомобілем першочергово із числа позачерговиків.

Підставою для забезпечення інвалідів автомобілями є заява інваліда або осіб, які є його опікунами, документи, що підтверджують інвалідність, та висновок обласної, центральної міської у містах Києві та Севастополі, республіканської в Автономній Республіці Крим медико-соціальної експертної комісії про наявність в інваліда медичних показань для забезпечення автомобілем і наявність або відсутність протипоказань до керування ним незалежно від умов забезпечення автомобілем. Встановлення інших вимог для забезпечення інваліда автомобілем забороняється.

Порядок обліку інвалідів, які потребують забезпечення автомобілями, та порядок передачі автомобіля інваліду визначається Кабінетом Міністрів України;";

пункт 26 частини першої статті 16 викласти у такій редакції:

"26) першочергове безоплатне забезпечення автомобілем осіб з числа інвалідів (за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем) на термін експлуатації до десяти років (з наступною заміною на новий). Виплата компенсації на бензин (пальне), ремонт, технічне обслуговування автомобілів або на транспортне обслуговування в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, незалежно від виплати компенсації, передбаченої пунктом 18 цієї статті. Підставою для забезпечення інвалідів автомобілями є заява інваліда або осіб, які є його опікунами, документи, що підтверджують інвалідність, та висновок обласної, центральної міської у містах Києві та Севастополі, республіканської в Автономній Республіці Крим медико-соціальної експертної комісії про наявність в інваліда медичних показань для забезпечення автомобілем і наявність або відсутність протипоказань до керування ним незалежно від умов забезпечення автомобілем. Встановлення інших вимог для забезпечення інваліда автомобілем забороняється. Порядок обліку інвалідів, які потребують забезпечення автомобілями, та порядок передачі автомобіля інваліду визначається Кабінетом Міністрів України".

2. Частину дев'яту статті 26 Закону України "Про реабілітацію інвалідів в Україні" (Відомості Верховної Ради України, 2006 р., N 2 - 3, ст. 36 із наступними змінами) викласти у такій редакції:

"Перелік технічних та інших засобів реабілітації, порядок забезпечення ним інвалідів, дітей-інвалідів затверджуються Кабінетом Міністрів України. Безоплатне забезпечення автомобілем осіб з числа інвалідів (за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем) на термін експлуатації до десяти років (з наступною заміною на новий) здійснюється на підставі заяви інваліда або осіб, які є його опікунами, документів, що підтверджують інвалідність, та висновку обласної, центральної міської у містах Києві та Севастополі, республіканської в Автономній Республіці Крим медико-соціальної експертної комісії про наявність в інваліда медичних показань для забезпечення автомобілем і наявність або відсутність протипоказань до керування ним незалежно від умов забезпечення автомобілем. Встановлення інших вимог для забезпечення інваліда автомобілем забороняється. Порядок обліку інвалідів, які потребують забезпечення автомобілями, та порядок передачі автомобіля інваліду визначається Кабінетом Міністрів України.".

3. Абзац третій частини п'ятої статті 6 Закону України "Про реабілітацію жертв політичних репресій" (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., N 22, ст. 262) викласти у такій редакції:

"- за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем і відсутності протипоказань до керування ним - забезпечення автомобілем безоплатно, за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем і протипоказань до керування ним - забезпечення автомобілем з правом передачі керування автомобілем члену сім'ї на пільгових умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України. Підставою для забезпечення інвалідів автомобілями є заява інваліда або осіб, які є його опікунами (за наявності документів, що підтверджують опікунство), документи, що підтверджують інвалідність, та висновок обласної, центральної міської у містах Києві та Севастополі, республіканської в Автономній Республіці Крим медико-соціальної експертної комісії про наявність в інваліда медичних показань для забезпечення автомобілем і наявність або відсутність протипоказань у інваліда або осіб, які є його опікунами, до керування автомобілем незалежно від умов забезпечення автомобілем. Встановлення інших вимог для забезпечення інваліда автомобілем забороняється. Порядок обліку інвалідів, які потребують забезпечення автомобілями, та порядок передачі автомобіля інваліду визначається Кабінетом Міністрів України".

4. Пункт 13 частини першої статті 20 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 13, ст. 178) викласти в такій редакції:

"13) позачергове безоплатне забезпечення автомобілем інвалідів I групи незалежно від наявності медичних показань та інвалідів II групи за наявності медичних показань для забезпечення автомобілем, відсутності у них протипоказань до керування автомобілем; позачергове пільгове забезпечення автомобілем інвалідів II групи за наявності медичних показань та протипоказань до керування з правом передачі керування автомобілем члену сім'ї. Інваліди II групи за відсутності відповідних медичних показань мають право на безоплатне або на пільгових умовах забезпечення автомобілем, а також інваліди III групи за наявності медичних показань - на забезпечення автомобілем та відсутності протипоказань до керування ним - на пільгових умовах у порядку загальної черги. Підставою для забезпечення інвалідів автомобілями є заява інваліда або осіб, які є його опікунами (за наявності документів, що підтверджують опікунство), документи, що підтверджують інвалідність, та висновок обласної, центральної міської у містах Києві та Севастополі, республіканської в Автономній Республіці Крим медико-соціальної експертної комісії про наявність в інваліда медичних показань для забезпечення автомобілем і наявність або відсутність протипоказань у інваліда або осіб, які є його опікунами, до керування автомобілем незалежно від умов забезпечення автомобілем. Встановлення інших вимог для забезпечення інваліда автомобілем забороняється. Порядок обліку інвалідів, які потребують забезпечення автомобілями, та порядок передачі автомобіля інваліду визначається Кабінетом Міністрів України".

5. Пункт 22 частини першої статті 6-2 Закону України "Про жертви нацистських переслідувань" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2000, N 24, ст. 182) викласти у такій редакції:

"22) позачергове безоплатне забезпечення автомобілем з ручним керуванням за наявності медичних показань або за бажанням інваліда забезпечення на пільгових умовах автомобілем із звичайним керуванням. Підставою для забезпечення інвалідів автомобілями є заява інваліда або осіб, які є його опікунами (за наявності документів, що підтверджують опікунство), документи, що підтверджують інвалідність, та висновок обласної, центральної міської у містах Києві та Севастополі, республіканської в Автономній Республіці Крим медико-соціальної експертної комісії про наявність в інваліда медичних показань для забезпечення автомобілем і наявність або відсутність протипоказань у інваліда або осіб, які є його опікунами, до керування автомобілем незалежно від умов забезпечення автомобілем. Встановлення інших вимог для забезпечення інваліда автомобілем забороняється. Порядок обліку інвалідів, які потребують забезпечення автомобілями, та порядок передачі автомобіля інваліду визначається Кабінетом Міністрів України".

6. Частину п'яту статті 42 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., N 46 - 47, ст. 403) викласти в такій редакції:

"5. За наявності медичних показань для одержання автомобіля і наявності або відсутності протипоказань до керування ним Фонд забезпечує потерпілого автомобілем безоплатно чи на пільгових умовах, організовує та оплачує навчання водінню автомобіля, а також виплачує компенсацію на бензин (пальне), ремонт і технічне обслуговування автомобілів або на транспортне обслуговування в порядку та на умовах, що визначаються Кабінетом Міністрів України. Підставою для забезпечення інвалідів автомобілями є заява інваліда або осіб, які є його опікунами (за наявності документів, що підтверджують опікунство), документи, що підтверджують інвалідність, та висновок обласної, центральної міської у містах Києві та Севастополі, республіканської в Автономній Республіці Крим медико-соціальної експертної комісії про наявність в інваліда медичних показань для забезпечення автомобілем і наявність або відсутність протипоказань у інваліда або осіб, які є його опікунами, до керування автомобілем незалежно від умов забезпечення автомобілем. Встановлення інших вимог для забезпечення інваліда автомобілем забороняється. Порядок обліку інвалідів, які потребують забезпечення автомобілями, та порядок передачі автомобіля інваліду визначається Кабінетом Міністрів України.

У разі самостійного придбання потерпілим автомобіля його вартість компенсує Фонд у порядку і розмірах, встановлених Кабінетом Міністрів України.

Згідно з висновком МСЕК Фонд може відшкодовувати також інші витрати".

7. Частину першу статті 11-1 Закону України "Про гуманітарну допомогу" (Відомості Верховної Ради України, 1999 р., N 51, ст. 451) викласти у такій редакції:

"Забезпечення інвалідів, дітей-інвалідів автомобілями, визнаними гуманітарною допомогою, здійснюється на умовах, передбачених законом. Порядок обліку інвалідів, які потребують забезпечення автомобілями, та порядок передачі автомобіля інваліду визначається Кабінетом Міністрів України".

8. У статті 38 Закону України "Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні" (Відомості Верховної Ради УРСР, 1991 р., N 21, ст. 252):

у частині восьмій слово "автомобілями" виключити;

доповнити статтю новою частиною у такій редакції:

"Порядок обліку інвалідів, які потребують забезпечення автомобілями, та порядок передачі автомобіля інваліду визначається Кабінетом Міністрів України".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності через 30 днів з дня опублікування.

2. Кабінету Міністрів України доручити у тридцятиденний строк з дня опублікування цього Закону:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом;

забезпечити перегляд і скасування центральними органами виконавчої влади України своїх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос