Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно предоставления полномочий нотариусам обеспечивать доказательства

Проект закона Украины от 23.04.2015 № 2716
Дата рассмотрения: 23.04.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання повноважень нотаріусам забезпечувати докази

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законів України:

1. У Законі України "Про нотаріат" (Відомості Верховної Ради України, 1993 р., N 39, ст. 383 із наступними змінами):

1) частину першу статті 34 доповнити пунктом 23 такого змісту:

"23) забезпечують докази";

2) розділ III доповнити Главою такого змісту:

"ГЛАВА 18. Забезпечення доказів

Стаття 97-1. Підстави та способи забезпечення доказів

За заявою зацікавлених осіб нотаріус забезпечує докази, необхідні для ведення справ у судах або в інших органах державної влади, якщо є підстави вважати, що подання доказів може стати неможливим або ускладненим.

Нотаріус забезпечує докази допитом свідків, призначенням експертизи, оглядом письмових і речових доказів.

Стаття 97-2. Дії нотаріуса по забезпеченню доказів

Про забезпечення доказів нотаріус виносить постанову, в якій зазначає порядок і спосіб її виконання. Постанова нотаріуса про забезпечення доказів є обов'язковою для осіб (свідків та експертів), яких вона стосується.

Нотаріус повідомляє про час і місце забезпечення доказів сторін і зацікавлених осіб, однак їх неявка не є перешкодою для вчинення дій по забезпеченню доказів.

Забезпечення доказів без повідомлення однієї з сторін і зацікавлених осіб здійснюється лише в невідкладних випадках, або коли неможливо встановити, хто згодом буде брати участь у справі.

Копії протоколів і всіх зібраних в порядку забезпечення доказів матеріалів надаються заявнику та іншим зацікавленим особам.

Вчинення нотаріусом процесуальних дій щодо забезпечення доказів здійснюється з урахуванням вимог до них, визначених процесуальним законодавством України.".

2. Кодекс України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984 р., додаток до N 51, ст. 1122 із наступними змінами) доповнити статтею 18514 такого змісту:

"Стаття 18514. Злісне ухилення свідка, експерта, перекладача від явки до нотаріуса під час здійснення ним провадження з забезпечення доказів

Злісне ухилення свідка, експерта, перекладача від явки до нотаріуса під час здійснення ним провадження з забезпечення доказів -

тягне за собою накладення штрафу від трьох до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

3. Статтю 34 Господарського процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 1992 р., N 6, ст. 56 із наступними змінами) доповнити частиною третьою такого змісту:

"Докази, забезпечені нотаріусом, досліджуються судом в загальному порядку, встановленому цим Кодексом для дослідження судових доказів. Протоколи, складені нотаріусом, оголошуються в судовому засіданні".

4. Статтю 18 Цивільного кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., NN 40 - 44, ст. 356 із наступними змінами) викласти в такій редакції:

"Стаття 18. Захист цивільних прав нотаріусом

1. Нотаріус здійснює захист цивільних прав шляхом вчинення виконавчого напису на борговому документі та шляхом забезпечення доказів у випадках і в порядку, встановлених законом".

5. Статтю 179 Цивільного процесуального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., NN 40 - 42, ст. 492 із наступними змінами) доповнити частиною третьою такого змісту:

"3. Докази, забезпечені нотаріусом, досліджуються судом в загальному порядку, встановленому цим Кодексом для дослідження судових доказів. Протоколи, складені нотаріусом, оголошуються в судовому засіданні".

6. Статтю 138 Кодексу адміністративного судочинства України (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., NN 35 - 37, ст. 446 із наступними змінами) доповнити частиною третьою такого змісту:

"3. Докази, забезпечені нотаріусом, досліджуються судом в загальному порядку, встановленому цим Кодексом для дослідження судових доказів. Протоколи, складені нотаріусом, оголошуються в судовому засіданні".

II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос