Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О жилищно-коммунальных услугах" (относительно упрощения порядка предоставления субсидий для нетрудоспособных граждан)

Проект закона Украины от 22.04.2015 № 2676-1
Дата рассмотрения: 22.04.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (щодо спрощення порядку надання субсидій для непрацездатних громадян)

Верховна Рада України постановляє:

I. У Законі України "Про житлово-комунальні послуги" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2004, N 47, ст. 514):

1. Частину третю статті 5 доповнити новим абзацом третім такого змісту:

"Субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначаються та надаються пенсіонерам, інвалідам та особам, які мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника, без їхнього особистого звернення і подання документів, зазначених у частині 2 статті 5-1 цього Закону. Субсидії для осіб, зазначених у цьому абзаці, розраховуються органом, відповідальним за призначення субсидій і контроль за їх цільовим використанням, на основі інформації, отриманої від Пенсійного фонду України, центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову політику, фондів соціального страхування та інших органів державної влади та органів місцевого самоврядування".

2. Доповнити новою статтею 5-1 такого змісту:

"Стаття 5-1. Субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива

1. Споживачі мають право на отримання субсидії для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

2. Для призначення субсидії, крім випадків визначених частиною 3 статті 5 цього Закону, споживач подає до органу, відповідального за призначення субсидій і контроль за їх цільовим використанням, заяву та декларацію про його доходи і витрати.

3. Забороняється необгрунтована відмова у призначенні субсидії та встановлення штрафів для споживачів за подання ними неповних чи недостовірних відомостей при заповненні декларації про їх доходи і витрати".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у десятиденний строк, з моменту набрання чинності Законом, привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

3. Органу, відповідальному за призначення субсидій і контроль за їх цільовим використанням, протягом двох місяців з дня набрання чинності цим Законом, здійснити розрахунок і призначення субсидій пенсіонерам, інвалідам, та особам, які мають право на пенсію у зв'язку з втратою годувальника.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Б. ГРОЙСМАН

Опрос