Идет загрузка документа (8 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты относительно обеспечения надлежащего коммерческого учета природного газа, тепловой энергии, горячей и холодной воды для населения

Проект закона Украины от 10.04.2015 № 2636
Дата рассмотрения: 10.04.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення належного комерційного обліку природного газу, теплової енергії, гарячої та холодної води для населення

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законів України:

1. Пункт перший частини першої статті 6 Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., N 5, ст. 28) викласти в такій редакції:

"1) забезпечити встановлення лічильників газу:

а) для населення, що проживає у квартирах та приватних будинках, в яких газ використовується:

комплексно, у тому числі для опалення, - до 1 січня 2012 року;

для підігріву води та приготування їжі - до 1 січня 2016 року;

тільки для приготування їжі - до 1 січня 2018 року.

У разі невстановлення населенню у строки, зазначені у цьому підпункті, лічильників газу з вини суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території, постачання природного газу таким споживачам здійснюється за роздрібними цінами, помноженими на знижувальний коефіцієнт 0,5.

Збитки суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території від застосування знижувального коефіцієнту при реалізації природного газу таким споживачам, не відшкодовуються.

Припинення розподілу природного газу таким споживачам забороняється, а його облік до моменту встановлення лічильників газу здійснюється за нормами споживання, встановленими Кабінетом Міністрів України;

б) для інших споживачів - до 1 липня 2011 року".

2. У Законі України "Про теплопостачання" (Відомості Верховної Ради України, 2005 р., N 28, ст. 373; із наступними змінами):

1) статтю 20 доповнити трьома новими частинами такого змісту:

"Плата за надання послуг з централізованого опалення та гарячого водопостачання споживачам, які проживають в житлових будинках, не забезпечених будинковими приладами комерційного обліку теплової енергії, регуляторами температури, приладами комерційного обліку об'єму споживання гарячої води, обраховується шляхом множення ціни теплової енергії та/або гарячої води на такий знижувальний коефіцієнт:

а) з 1 січня 2016 року - 0,8;

б) з 1 січня 2017 року - 0,6;

в) з 1 січня 2018 року - 0,5.

Збитки теплоенергогенеруючих та теплопостачальних організацій від зниження плати за надання послуг з централізованого опалення та/або гарячого водопостачання таким споживачам, не відшкодовуються.

У разі відмови населення від встановлення теплоенергогенеруючими та теплопостачальними організаціями приладів комерційного обліку теплової енергії, регуляторів температури, приладів комерційного обліку об'єму споживання гарячої води, плата за надання послуг з централізованого опалення та/або гарячого водопостачання таким споживачам обраховується шляхом множення ціни теплової енергії та/або гарячої води на підвищувальний коефіцієнт 1,5";

2) у статті 25 після абзацу четвертого частини другої доповнити новим абзацом такого змісту:

"забезпечувати комерційний (приладовий) облік та систему регулювання населенням об'ємів споживання теплової енергії та гарячої води".

У зв'язку з цим, абзаци 5 - 8 вважати відповідно абзацами 6 - 9.

3. Статтю 32 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" (Відомості Верховної Ради України, 2002 р., N 16, ст. 112; із наступними змінами) доповнити трьома новими частинами такого змісту:

"Плата за надання послуг з централізованого постачання питної води споживачам, які проживають у житлових будинках, не забезпечених будинковими засобами обліку об'єму споживання питної води, обраховується шляхом множення тарифу на такий знижувальний коефіцієнт:

а) з 1 січня 2016 року - 0,8;

б) з 1 січня 2017 року - 0,6;

в) з 1 січня 2018 року - 0,5.

Збитки підприємств питного водопостачання від зниження плати за надання послуг таким споживачам, не відшкодовуються.

У разі відмови населення від встановлення підприємствами питного водопостачання засобів обліку об'єму споживання питної води, плата за надання послуг з питного водопостачання таким споживачам обраховується шляхом множення тарифу на підвищувальний коефіцієнт 1,5".

4. У Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (Відомості Верховної Ради України, 2004 р., N 47, ст. 514; із наступними змінами):

1) пункт перший частини другої статті 21 викласти в такій редакції:

"забезпечувати своєчасність, відповідну якість та облік наданих житлово-комунальних послуг згідно із законодавством та умовами договору, в тому числі шляхом створення систем управління якістю відповідно до національних або міжнародних стандартів";

2) частину другу статті 32 доповнити двома новими абзацами такого змісту:

"Плата за комунальні послуги для споживачів, які проживають у житлових будинках, не обладнаних засобами комерційного обліку таких послуг, обраховується з урахуванням знижувального коефіцієнту, встановленого законом.

Відмова споживачів від безоплатного встановлення виконавцем послуг засобів комерційного обліку таких послуг є підставою для збільшення розміру плати за їх надання відповідно до закону".

5. У Законі України "Про природні монополії" (Відомості Верховної Ради України, 2000 р., N 30, ст. 238; із наступними змінами):

1) частину третю статті 9 доповнити новим абзацом такого змісту:

"суми знижок, застосованих відповідно до закону, внаслідок незабезпечення належного комерційного обліку об'єму споживанні товарів (послуг)";

2) частину першу статті 10 доповнити новим абзацом такого змісту:

"забезпечувати належний комерційний облік об'єму споживання реалізованих ними товарів (послуг)".

II. Прикінцеві положення:

1. Цей Закон набирає чинності з дня, що настає за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України протягом місяця з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність з цим Законом;

забезпечити перегляд і приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів у відповідність з цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Б. ГРОЙСМАН

Опрос