Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О моратории на строительство объектов на отдельных земельных участках в г. Киеве

Проект закона Украины от 10.04.2015 № 2629
Дата рассмотрения: 10.04.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про мораторій на будівництво об'єктів на окремих земельних ділянках в м. Києві

Цей Закон встановлює мораторій на будівництво в м. Києві будинків, будівель, споруд будь-якого призначення, їх комплексів, лінійних об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури на окремих об'єктах благоустрою до затвердження нового Генерального плану м. Києва.

Стаття 1. Введення мораторію на будівництво об'єктів

1. Мораторій на виконання підготовчих та будівельних робіт щодо нового та незавершеного будівництва будинків, будівель, споруд будь-якого призначення, їх комплексів, лінійних об'єктів інженерно-транспортної інфраструктури вводиться до затвердження нового Генерального плану Києва, або внесення змін до діючого, на земельних ділянках:

у скверах, ботанічних садах, парках, лісопарках, рекреаційних зонах, лісах м. Києва;

в урочищах та над урочищами зі стрімкими схилами;

з зеленими насадженнями на прибудинкових територіях;

на відстані до 100 метрів від берегів річки Дніпро, її притоків, протоків та заток;

на відстані до 100 метрів від урізу води озер (у меженний період);

на островах річки Дніпро в межах території м. Києва;

в охоронній (буферній) зоні, території виділеної відповідно до міжнародних вимог навколо об'єкта, включеного до Списку всесвітньої спадщини, в межах якої встановлюється відповідний режим використання з метою забезпечення збереження такого об'єкта.

Стаття 2. Вибіркова забудова

1. Вибіркова забудова на земельних ділянках визначених у статті 1 цього Закону може здійснюватися у разі: відчуження земельної ділянки з мотивів суспільної необхідності та для суспільних потреб, аварійної та надзвичайної ситуації.

2. У надзвичайних та аварійних ситуаціях, якщо це спричиняє загрозу життю та здоров'ю людей, пошкодженню будівель і споруд, комунікаціям, безпеці дорожнього руху, будівництво проводиться в порядку, визначеному чинним законодавством України.

Стаття 3. Контроль за дотриманням мораторію на будівництво

1. Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань державного архітектурно-будівельного контролю здійснює моніторинг та контроль за дотриманням мораторію на будівництво об'єктів на земельних ділянках визначених у статті 1 цього Закону, та у разі виявлення порушення вимог цього Закону протягом трьох днів виносить припис про зупинення робіт та звертається до правоохоронних органів для вжиття ними відповідних заходів.

Стаття 4. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України протягом одного місяця з дня набрання чинності цим Законом привести у відповідність із цим Законом свої нормативно-правові акти та забезпечити перегляд і скасування міністерствами, іншими органами виконавчої влади своїх нормативно-правових актів, що суперечать цьому Закону.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос