Идет загрузка документа (17 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Украины относительно сохранения денежного и других видов обеспечения за лицами, которые обеспечивают безопасность при проведении антитеррористической операции (АТО) и были захвачены в плен или заложниками, либо признанными в установленном законом порядке безвестно отсутствующими

Проект закона Украины от 03.04.2015 № 2548
Дата рассмотрения: 03.04.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін та доповнень до деяких законодавчих актів України щодо збереження грошового та інших видів забезпечення за особами, які забезпечують безпеку під час проведення антитерористичної операції (АТО) та були захопленими в полон або заручниками, або визнаними в установленому законом порядку безвісно відсутніми

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законодавчих актів України:

1. Статтю 125 Кодексу цивільного захисту України (Відомості Верховної Ради, 2013 р, N 34 - 35, ст. 458) після частини другої доповнити новими частинами такого змісту:

"3. За працівниками служби цивільного захисту, захопленими в полон або заручниками, або визнаними в установленому законом порядку безвісно відсутніми, зберігаються грошове та інші види забезпечення. Сім'ям зазначених працівників служби цивільного захисту щомісячно виплачується грошове забезпечення, в тому числі додаткові та інші види грошового забезпечення, в розмірах, що встановлені працівнику служби цивільного захисту на день захоплення його в полон або заручником, або безвісної відсутності.

Дія цієї частини не поширюється на працівників служби цивільного захисту, які добровільно здалися в полон.

Грошове забезпечення виплачується таким членам сімей працівників служби цивільного захисту:

дружині (чоловіку), а в разі її (його) відсутності - повнолітнім дітям, які проживають разом з нею (ним), або законним представникам (опікунам, піклувальникам) чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (інвалідів з дитинства - незалежно від їх віку), а також особам, які перебувають на утриманні працівників служби цивільного захисту, або батькам працівників служби цивільного захисту рівними частками, якщо працівники служби цивільного захисту не перебувають у шлюбі і не мають дітей. При цьому виплата грошового забезпечення цим членам сімей здійснюється до повного з'ясування обставин захоплення працівників служби цивільного захисту у полон або заручниками або визнання їх у встановленому законом порядку безвісно відсутніми чи померлими. У всіх випадках виплата грошового забезпечення здійснюється не більше ніж до дня звільнення працівника служби цивільного захисту зі служби в органах цивільного захисту України.

У разі індексації грошового забезпечення працівників служби цивільного захисту грошове забезпечення членам сімей працівників служби цивільного захисту, захоплених у полон або заручниками, а також безвісно відсутніх виплачується з урахуванням такої індексації.".

2. Статтю 85 Закону України "Про прокуратуру" (Відомості Верховної Ради, 2015 р., N 2 - 3, ст. 12) після частини другої доповнити новими частинами такого змісту:

"3. За працівниками органів прокуратури України, захопленими в полон або заручниками, або визнаними в установленому законом порядку безвісно відсутніми, зберігається грошове та інші види забезпечення. Сім'ям зазначених працівників органів прокуратури України щомісячно виплачується грошове забезпечення, в тому числі додаткові та інші види грошового забезпечення, в розмірах, що встановлені працівнику органу прокуратури України на день захоплення його в полон або заручником, або безвісної відсутності.

Дія цієї частини не поширюється на працівників органів прокуратури України, які добровільно здалися в полон.

Грошове забезпечення виплачується таким членам сімей працівників прокуратури України:

дружині (чоловіку), а в разі її (його) відсутності - повнолітнім дітям, які проживають разом з нею (ним), або законним представникам (опікунам, піклувальникам) чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (інвалідів з дитинства - незалежно від їх віку), а також особам, які перебувають на утриманні працівників органів прокуратури України, або батькам працівників органів прокуратури України рівними частками, якщо працівники органів прокуратури України не перебувають у шлюбі і не мають дітей. При цьому виплата грошового забезпечення цим членам сімей здійснюється до повного з'ясування обставин захоплення працівників органів прокуратури України у полон або заручниками, або їх звільнення, або визнання їх у встановленому законом порядку безвісно відсутніми чи померлими. У всіх випадках виплата грошового забезпечення здійснюється не більше ніж до дня звільнення працівника органу прокуратури України зі служби в органах прокуратури України.

У разі індексації заробітної плати працівників органів прокуратури України, грошове забезпечення членам сімей працівників органів прокуратури України, захоплених у полон або заручниками, а також безвісно відсутніх виплачується з урахуванням такої індексації.";

3. Статтю 21 Закону України "Про Національну гвардію України" (Відомості Верховної Ради, 2014 р., N 17, ст. 594) після частини 11 доповнити новою частиною 12 такого змісту:

"12. За військовослужбовцями Національної гвардії України, захопленими в полон або заручниками, або визнаними в установленому законом порядку безвісно відсутніми, зберігаються грошове та інші види забезпечення. Сім'ям зазначених військовослужбовців Національної гвардії України щомісячно виплачується грошове забезпечення, в тому числі додаткові та інші види грошового забезпечення, в розмірах, що встановлені військовослужбовцю Національної гвардії України на день захоплення його в полон або заручником, або безвісної відсутності.

Дія цієї частини не поширюється на військовослужбовців Національної гвардії України, які добровільно здалися в полон.

Грошове забезпечення виплачується таким членам сімей військовослужбовців Національної гвардії України:

дружині (чоловіку), а в разі її (його) відсутності - повнолітнім дітям, які проживають разом з нею (ним), або законним представникам (опікунам, піклувальникам) чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (інвалідів з дитинства - незалежно від їх віку), а також особам, які перебувають на утриманні військовослужбовців Національної гвардії України, або батькам військовослужбовців Національної гвардії України рівними частками, якщо військовослужбовці Національної гвардії України не перебувають у шлюбі і не мають дітей. При цьому виплата грошового забезпечення цим членам сімей здійснюється до повного з'ясування обставин захоплення військовослужбовців Національної гвардії України у полон або заручниками, їх звільнення, або визнання їх у встановленому законом порядку безвісно відсутніми чи померлими. У всіх випадках виплата грошового забезпечення здійснюється не більше ніж до дня звільнення військовослужбовця Національної гвардії України.

У разі індексації грошового забезпечення військовослужбовців Національної гвардії України грошове забезпечення членам сімей військовослужбовців Національної гвардії України, захоплених у полон або заручниками, а також безвісно відсутніх виплачується з урахуванням такої індексації.".

4. Статтю 16 Закону України "Про Державну прикордонну службу України" (Відомості Верховної Ради України, 2003 р., N 27, ст. 208) доповнити новими частинами такого змісту:

"За військовослужбовцями та працівниками Державної прикордонної служби України, захопленими в полон або заручниками, або визнаними в установленому законом порядку безвісно відсутніми, зберігаються грошове та інші види забезпечення. Сім'ям зазначених військовослужбовців і працівників Державної прикордонної служби України щомісячно виплачується грошове забезпечення, в тому числі додаткові та інші види грошового забезпечення, в розмірах, що встановлені військовослужбовцю і працівнику Державної прикордонної служби України на день захоплення його в полон або заручником, або безвісної відсутності.

Дія цієї частини не поширюється на військовослужбовців і працівників Державної прикордонної служби України, які добровільно здалися в полон.

Грошове забезпечення виплачується таким членам сімей військовослужбовців і працівників Державної прикордонної служби України:

дружині (чоловіку), а в разі її (його) відсутності - повнолітнім дітям, які проживають разом з нею (ним), або законним представникам (опікунам, піклувальникам) чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (інвалідів з дитинства - незалежно від їх віку), а також особам, які перебувають на утриманні військовослужбовців і працівників Державної прикордонної служби України, або батькам військовослужбовців і працівників Державної прикордонної служби України рівними частками, якщо військовослужбовці і працівники Державної прикордонної служби України не перебувають у шлюбі і не мають дітей. При цьому виплата грошового забезпечення цим членам сімей здійснюється до повного з'ясування обставин захоплення військовослужбовців і працівників Державної прикордонної служби України у полон або заручниками, їх звільнення, або визнання їх у встановленому законом порядку безвісно відсутніми чи померлими. У всіх випадках виплата грошового забезпечення здійснюється не більше ніж до дня звільнення військовослужбовця і працівника Державної прикордонної служби України зі служби з органів Державної прикордонної служби України.

У разі індексації грошового забезпечення військовослужбовців і працівників Державної прикордонної служби України грошове забезпечення членам сімей військовослужбовців і працівників Державної прикордонної служби України, захоплених у полон або заручниками, а також безвісно відсутніх виплачується з урахуванням такої індексації.".

5. Статтю 21 Закону України "Про розвідувальні органи України" (Відомості Верховної Ради України, 2001 р., N 19, ст. 94) доповнити новими частинами такого змісту:

"За співробітниками розвідувальних органів України, захопленими в полон або заручниками, або визнаними в установленому законом порядку безвісно відсутніми, зберігаються грошове та інші види забезпечення. Сім'ям зазначених співробітників розвідувальних органів України щомісячно виплачується грошове забезпечення, в тому числі додаткові та інші види грошового забезпечення, в розмірах, що встановлені співробітнику розвідувального органу України на день захоплення його в полон або заручником, або безвісної відсутності.

Дія цієї частини не поширюється на співробітників розвідувальних органів України, які добровільно здалися в полон.

Грошове забезпечення виплачується таким членам сімей співробітників розвідувальних органів України:

дружині (чоловіку), а в разі її (його) відсутності - повнолітнім дітям, які проживають разом з нею (ним), або законним представникам (опікунам, піклувальникам) чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (інвалідів з дитинства - незалежно від їх віку), а також особам, які перебувають на утриманні співробітників розвідувальних органів України, або батькам співробітників розвідувальних органів України рівними частками, якщо співробітники розвідувальних органів України не перебувають у шлюбі і не мають дітей. При цьому виплата грошового забезпечення цим членам сімей здійснюється до повного з'ясування обставин захоплення співробітників розвідувальних органів України у полон або заручниками, їх звільнення, або визнання їх у встановленому законом порядку безвісно відсутніми чи померлими. У всіх випадках виплата грошового забезпечення здійснюється не більше ніж до дня звільнення співробітника розвідувального органу.

У разі індексації грошового забезпечення співробітників розвідувальних органів України грошове забезпечення членам сімей співробітників розвідувальних органів України, захоплених у полон або заручниками, а також безвісно відсутніх виплачується з урахуванням такої індексації.".

6. Статтю 30 Закону України "Про Службу безпеки України" (Відомості Верховної Ради України 1992 р. N 27, ст. 382) доповнити новими частинами такого змісту:

"За працівниками та військовослужбовцями Служби безпеки України, захопленими в полон або заручниками, або визнаними в установленому законом порядку безвісно відсутніми, зберігаються грошове та інші види забезпечення. Сім'ям зазначених працівників та військовослужбовців Служби безпеки України щомісячно виплачується грошове забезпечення, в тому числі додаткові та інші види грошового забезпечення, в розмірах, що встановлені працівнику та військовослужбовцю Служби безпеки України на день захоплення його в полон або заручником, або безвісної відсутності.

Дія цієї частини не поширюється на працівників та військовослужбовців Служби безпеки України, які добровільно здалися в полон.

Грошове забезпечення виплачується таким членам сімей працівників та військовослужбовців Служби безпеки України:

дружині (чоловіку), а в разі її (його) відсутності - повнолітнім дітям, які проживають разом з нею (ним), або законним представникам (опікунам, піклувальникам) чи усиновлювачам неповнолітніх дітей (інвалідів з дитинства - незалежно від їх віку), а також особам, які перебувають на утриманні працівників та військовослужбовців Служби безпеки України, або батькам працівників та військовослужбовців Служби безпеки України рівними частками, якщо такі працівники та військовослужбовці не перебувають у шлюбі і не мають дітей. При цьому виплата грошового забезпечення цим членам сімей здійснюється до повного з'ясування обставин захоплення працівників та військовослужбовців Служби безпеки України у полон або заручниками, їх звільнення, або визнання їх у встановленому законом порядку безвісно відсутніми чи померлими. У всіх випадках виплата грошового забезпечення здійснюється не більше ніж до дня звільнення працівника та військовослужбовця Служби безпеки України.

У разі індексації грошового забезпечення працівників та військовослужбовців Служби безпеки України грошове забезпечення членам сімей працівників та військовослужбовців Служби безпеки України, захоплених у полон або заручниками, а також безвісно відсутніх виплачується з урахуванням такої індексації.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з наступного дня за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України протягом місяця з дня опублікування цього Закону:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити прийняття нормативно-правових актів відповідно до цього Закону;

забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос