Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О системе гарантирования вкладов физических лиц" (относительно защиты прав вкладчиков и других кредиторов неплатежеспособных банков и восстановления справедливости и доверия к банковской системе)

Проект закона Украины от 27.08.2015 № 2530а
Дата рассмотрения: 27.08.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (щодо захисту прав вкладників та інших кредиторів неплатоспроможних банків та відновлення справедливості і довіри до банківської системи)

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести зміни до Закону України "Про систему гарантування вкладів фізичних осіб" (Відомості Верховної Ради України, 2012 р., N 50, ст. 564 із наступними змінами):

1. у статтю 36 у частині п'ятій пункт 4 викласти в такій редакції:

Зарахування зустрічних вимог, у тому числі зустрічних однорідних вимог, припинення зобов'язань за домовленістю (згодою) сторін (у тому числі шляхом договірного списання), поєднанням боржника і кредитора в одній особі, внаслідок укладення будь-яких правочинів з іншими особами, крім банку, зарахування на вимогу однієї із сторін.

Обмеження, встановлені цим пунктом, не поширюються на зобов'язання банку щодо зарахування зустрічних однорідних вимог, крім обмежень прямо передбачених законом, у разі коли боржник банку одночасно є кредитором цього ж банку і кошти спрямовуються на погашення заборгованості за кредитом цього боржника, виключно з урахуванням наступних особливостей, а саме що:

за кредитним договором не було здійснено заміни застави, а саме не відбувалося зміни будь-якого з предметів застави на предмет застави, яким виступають майнові права на отримання коштів боржника, які були розміщені на відповідних рахунках у неплатоспроможному банку;

боржник являється суб'єктом господарювання, який здійснює діяльність на території проведення антитерористичної операції та/або буферних зонах, прилеглих до лінії розмежування зони антитерористичної операції та або особою, яка проживає в зоні проведення тимчасової антитерористичної операції або переселилися з неї під час її проведення;

кошти перебували на поточних та/або депозитних рахунках такого боржника та/або кредитора на дату початку процедури виведення Фондом банку з ринку та договірне списання з цих рахунків передбачено умовами договорів, укладених між боржником та/або кредитором і банком.

Такі операції у будь-якому разі заборонені за договорами, укладеними з пов'язаними з банком особами.

2. Розділ Х ПРИКІНЦЕВІ ТА ПЕРЕХІДНІ ПОЛОЖЕННЯ пункт 3 викласти в такій редакції:

Ініційована до набрання чинності цим Законом процедура ліквідації банку здійснюється відповідно до законодавства, що діяло до набрання чинності цим Законом, при цьому пп. 4 ч. 5 ст. 36 цього Закону є чинним з 01 січня 2015року і діє до закінчення проведення антитерористичної операції.

II. Цей Закон набирає чинності з з 01 січня 2015 року і діє до закінчення проведення антитерористичної операції.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Б. Гройсман

Опрос