Идет загрузка документа (2 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О моратории на закрытие шахт, не выработавших своих ресурсов

Проект закона Украины от 02.04.2015 № 2522
Дата рассмотрения: 02.04.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про мораторій на закриття шахт, які не виробили свої ресурси

Цей Закон спрямовано на стабілізацію роботи паливно-енергетичного комплексу держави, уникнення випадків невиправданого закриття шахт, виробничий потенціал яких лишився не вичерпаним, підтримання рівня належної екологічної безпеки і зайнятості населення вугільних регіонів та забезпечення соціального захисту працівників вугільної промисловості та їх родин.

Стаття 1. Тимчасово, на період до 1 січня 2020 року, встановити мораторій на закриття шахт, які не виробили свої виробничо-сировинні ресурси.

Стаття 2. Для цілей цього Закону під закриттям шахт розуміється планування чи реалізація попередньо затверджених планів щодо виведення їх з експлуатації, скорочення кількості працюючих, проведення демонтажу обладнання та консервації шахт.

Стаття 3. Закриття шахт до завершення дії мораторію, визначеного у статті 1 цього Закону, дозволяється лише за рішенням власника, погодженим із всеукраїнськими профспілками вугільної промисловості та комітетами Верховної Ради України, до предметів відання яких відносяться питання розвитку паливно-енергетичного комплексу і вугільної промисловості та державної політики у сфері соціального захисту громадян.

Стаття 4. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим законом подати на розгляд Верховної Ради України проект закону щодо затвердження довгострокової Державної програми ліквідації соціальних та екологічних наслідків закриття або консервації вугільних підприємств.

3. Кабінету Міністрів України у місячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Закону;

забезпечити приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос