Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты относительно усиления ответственности владельцев банковских учреждений

Проект закона Украины от 10.08.2015 № 2487а
Дата рассмотрения: 10.08.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо посилення відповідальності власників банківських установ

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законів:

1. Статтю 12 у Законі України "Про акціонерні товариства" (Відомості Верховної Ради України, 2008, N 50 - 51, ст. 384) після частини другої доповнити новою частиною третьою такого змісту:

"3. Засновники акціонерних товариств, що здійснюють діяльність відповідно до Закону України "Про банки та банківську діяльність", несуть повну матеріальну відповідальність всім своїм майном та майновими правами, у тому числі часткою у майні інших осіб, за фінансовими зобов'язаннями товариства, якщо рішенням суду не буде встановлено їх невинуватість у визнанні товариства проблемним, неплатоспроможним.".

2. Статтю 75 Закону України "Про банки і банківську діяльність" (Відомості Верховної Ради України, 2001, N 5 - 6, ст. 30) після частини 8 доповнити новими частинами 9 і 10 такого змісту:

"З моменту прийняття рішення про визнання банку проблемним, правління НБУ цим же ж рішенням зобов'язане накласти заборону на відчуження рухомого та нерухомого майна власника банку, щодо якого прийнято відповідне рішення.

Зазначені обмеження можуть бути зняті на підставі рішення правління НБУ про визнання діяльності банку такою, що відповідає законодавству, або винесення рішення суду про невинуватість власника банку у визнанні його неплатоспроможним.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України протягом місяця з дня опублікування цього Закону:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити прийняття нормативно-правових актів відповідно до цього Закону;

забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос