Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О предупреждении коррупции" (относительно проведения специальной проверки)

Проект закона Украины от 27.03.2015 № 2485
Дата рассмотрения: 27.03.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про запобігання корупції" (щодо проведення спеціальної перевірки)

Верховна Рада України постановляє:

І. Доповнити Закон України "Про запобігання корупції" (Відомості Верховної Ради (ВВР), 2014, N 49, ст. 2056) статтею 26-1 наступного змісту:

"Стаття 26-1. Спеціальна перевірка осіб, які припинили свої повноваження

1. Посадові особи, вказані в підпункті а) підпункту 1) пункту 1 статті 3 цього закону, а також перший заступник і заступники міністрів, Генерального прокурора, Голови Служби безпеки України, Голови Національного банку України, після припинення повноважень з будь-яких підстав, повинні пройти спеціальну перевірку на предмет здійснення корупційних діянь в період, коли вони обіймали посаду, вказану в цій статті.

2. Спеціальна перевірка призначається не пізніше десятиденного терміну з моменту припинення повноважень посадовою особою і має бути проведена у термін, що не перевищує вісімдесят днів. Спеціальну перевірку проводить спеціально уповноважений орган з питань антикорупційної політики. Проведення перевірки не може бути зупинене або скасоване за рішенням суду чи іншого державного органу.

3. Посадова особа, щодо якої проводиться спеціальна перевірка на підставі цієї статті закону, протягом трьох місяців з моменту припинення повноважень не має права виїжджати за межі державного кордону України. Про припинення повноважень посадової особи, яка підпадає під спеціальну перевірку, передбачену цією статтею закону, державний орган, де ця особа працювала, повинен в день припинення повноважень особи повідомити про це Державну прикордонну службу України.

4. Особа на момент призначення на посаду, вказану в пункті 1 цієї статті, повинна в письмовій формі дати згоду на проведення спеціальної перевірки при припиненні повноважень. Без письмової згоди на проведення спеціальної перевірки особа не може бути призначена на посаду.

5. Обмеження щодо права виїзду за межі державного кордону України на період проведення спеціальної перевірки не застосовуються у випадку припинення повноважень з наступних підстав:

1) обрання особи Президентом України, народним депутатом України;

2) призначення особи на посаду Прем'єр-міністра України, Першого віце-прем'єр-міністра України, віце-прем'єр-міністра України, міністра, першого заступника чи заступника міністра;

3) призначення на посаду керівника, першого заступника чи заступника керівника центрального органу виконавчої влади, який не входять до складу Кабінету Міністрів України;

4) обрання на посаду, першого заступника чи заступника Голови Служби безпеки України, Генерального прокурора України, Голови Національного банку України, Голови Рахункової палати;

5) обрання на посаду Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, Голови Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Голови Ради міністрів Автономної Республіки Крим.".

II. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос