Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно недопущения увеличения тарифов на коммунальные услуги для населения при отсутствии приборов учета (счетчиков)

Проект закона Украины от 27.03.2015 № 2483
Дата рассмотрения: 27.03.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо недопущення збільшення тарифів на комунальні послуги для населення за відсутності приладів обліку (лічильників)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законів України:

1. У статті 6 Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2012, N 5, ст. 28):

1) Частину першу після абзацу сьомого доповнити новим абзацом такого змісту:

"Збільшення тарифів на природний газ для населення, що проживає у квартирах та приватних житлових будинках, в яких газ використовується тільки для приготування їжі, може здійснюватися виключно в разі наявності встановлених для такого населення приладів обліку (лічильників) об'ємів споживання природного газу за рахунок суб'єктів господарювання, що здійснюють розподіл природного газу на відповідній території.".

2) Слова "1 січня 2016 року" замінити словами "1 жовтня 2015 року".

3) Слова "1 січня 2018 року" замінити словами "1 жовтня 2017 року".

2. Статтю 20 Закону України "Про теплопостачання" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2005, N 28, ст. 373; із наступними змінами) доповнити двома новими абзацами такого змісту:

"Збільшення тарифів на централізоване опалення та централізоване постачання гарячої води для населення, яке проживає у квартирах та приватних житлових будинках, може здійснюватися виключно в разі наявності будинкових приладів обліку теплової енергії та регуляторів температури, а також приладів обліку об'ємів споживання гарячої води, встановлених за рахунок суб'єктів господарювання - постачальників відповідних послуг.

У випадку відсутності на ввідних теплових мережах у житловий будинок будинкових приладів обліку теплової енергії та регуляторів температури, а також приладів обліку об'ємів споживання гарячої води, норматив споживання послуг з централізованого опалення та централізованого постачання гарячої води для населення, яке проживає в таких будинках, обраховується шляхом множення на понижуючий коефіцієнт 0,5 (тобто знижується у два рази), а у квартирах - обраховується шляхом множення на понижуючий коефіцієнт 0,3."

3. Статтю 32 Закону України "Про питну воду та питне водопостачання" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2002, N 16, ст. 112; із наступними змінами) доповнити новим абзацом такого змісту:

"Збільшення тарифів на послуги з централізованого постачання питної (холодної) води для населення, яке проживає у квартирах та приватних житлових будинках, може здійснюватися виключно в разі наявності будинкових приладів обліку об'ємів споживання такої води, встановлених за рахунок суб'єктів господарювання, що здійснюють експлуатацію об'єктів централізованого питного водопостачання."

4. Статтю 31 Закону України "Про житлово-комунальні послуги" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2004, N 47, ст. 514; із наступними змінами) доповнити частиною одинадцятою такого змісту:

"11. Збільшення тарифів на послуги з централізованого постачання питної (холодної) та гарячої води, централізованого опалення та постачання природного газу для населення, яке проживає у квартирах та приватних житлових будинках, може здійснюватися виключно в разі наявності будинкових приладів обліку відповідних послуг."

II. Прикінцеві положення:

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України протягом місяця з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Гройсман 

Опрос