Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "Об обеспечении прав и свобод внутренне перемещенных лиц" (относительно обеспечения прав внутренне перемещенных лиц на получение коммунальных услуг)

Проект закона Украины от 27.03.2015 № 2481
Дата рассмотрения: 27.03.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" (щодо забезпечення прав внутрішньо переміщених осіб на отримання комунальних послуг)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб" (Відомості Верховної Ради України, 2015 р., N 1, ст. 1) такі зміни:

1. частину другу статті 5 доповнити новим абзацом такого змісту:

"Адресою фактичного проживання внутрішньо переміщеної особи може бути адреса відповідного місця компактного поселення внутрішньо переміщених осіб (адреса містечка із збірних модулів, гуртожитку, оздоровчого табору, будинку відпочинку, санаторію, пансіонату, готелю тощо)";

2. частину першу статті 9 після слів "створення належних умов для її постійного чи тимчасового проживання" доповнити новим абзацом такого змісту:

"оплату вартості комунальних послуг, електричної та теплової енергії, природного газу в місцях компактного поселення внутрішньо переміщених осіб (містечках із збірних модулів, гуртожитках, оздоровчих таборах, будинках відпочинку, санаторіях, пансіонатах, готелях тощо) за відповідними тарифами, встановленими на такі послуги та товари для населення";

3. доповнити новою статтею 9-1 такого змісту:

"Стаття 9-1. Забезпечення реалізації прав зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб на отримання комунальних послуг

1. Державою гарантується право на отримання зареєстрованими внутрішньо переміщеними особами комунальних послуг, електричної та теплової енергії, природного газу в місцях компактного поселення (містечках із збірних модулів, гуртожитках, оздоровчих таборах, будинках відпочинку, санаторіях, пансіонатах, готелях тощо) за відповідними тарифами, встановленими на такі послуги та товари для населення.

2. Структурні підрозділи місцевих державних адміністрацій з питань соціального захисту населення зобов'язані надавати власникам (балансоутримувачами) майна, що використовується для компактного поселення внутрішньо переміщених осіб інформацію (довідки) з Єдиної інформаційної бази даних внутрішньо переміщених осіб про кількість зареєстрованих за місцезнаходженням такого майна осіб. Зазначена інформація (довідки) є належним підтвердження факту використання такого майна для поселення зареєстрованих внутрішньо переміщених осіб.

Юридичні особи які є власниками (балансоутримувачами) майна, що використовується для компактного поселення внутрішньо переміщених осіб зобов'язані інформувати постачальників комунальних послуг, електричної та теплової енергії, природного газу, з якими укладені відповідні договори, про використання такого майна для поселення внутрішньо переміщених осіб з наданням відповідної інформації (довідок), отриманої від структурних підрозділів місцевих державних адміністрації з питань соціального захисту населення. Юридичні особи які є власниками (балансоутримувачами) майна, що використовується для компактного поселення внутрішньо переміщених осіб зобов'язані вжити заходи щодо встановлення засобів обліку спожитих комунальних послуг, електричної та теплової енергії, природного газу для задоволення власних побутових потреб внутрішньо переміщених осіб.

Постачальникам комунальних послуг, електричної та теплової енергії, природного газу в місця компактного поселення внутрішньо переміщених осіб забороняється застосовувати інші тарифи, ніж для населення за договорами, укладеними з власниками (балансоутримувачами) майна, що використовується для компактного поселення внутрішньо переміщених осіб.

Власникам (балансоутримувачами) майна, що використовується для компактного поселення внутрішньо переміщених осіб забороняється стягувати з таких осіб компенсацію вартості комунальних послуг, електричної та теплової енергії, природного газу, яка не відповідає вартості відповідних тарифів на такі послуги та товари для населення.

3. Україна вживає всіх можливих заходів, спрямованих на розв'язання проблем, пов'язаних із отриманням комунальних послуг, електричної та теплової енергії, природного газу внутрішньо переміщеними особами в місцях їх компактного поселення відповідно до чинного законодавства".

II. Прикінцеві та перехідні положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом:

забезпечити прийняття нормативно-правових актів, що випливають із цього Закону;

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення нормативно-правових актів міністерств, інших центральних органів виконавчої влади у відповідність із цим Законом.

3. Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос