Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О выборах народных депутатов Украины" (относительно запрещения недобросовестной предвыборной агитации во время проведения выборов)

Проект закона Украины от 27.07.2015 № 2455а
Дата рассмотрения: 27.07.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (щодо заборони недобросовісної передвиборної агітації під час проведення виборів)

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести до Закону України "Про вибори народних депутатів України" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2012, N 10 - 11, ст. 73) такі зміни:

1. Частину першу статті 68 викласти в такій редакції:

"Стаття 68. Форми і засоби передвиборної агітації

1. Передвиборна агітація - це здійснення будь-якої діяльності з метою прямого чи опосередкованого спонукання виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата у депутати або партію - суб'єкта виборчого процесу.

Передвиборною агітацією є також дії, спрямовані на формування позитивного сприйняття певного кандидата у депутати або партії - суб'єкта виборчого процесу виборцем, і не супроводжуються спонуканням виборців голосувати за або не голосувати за певного кандидата у депутати або партію - суб'єкта виборчого процесу.

Прихована передвиборна агітація, а також розміщення або поширення передвиборної агітації чи інших матеріалів, що містять ознаки передвиборної агітації, не позначених відповідно до вимог цього Закону, забороняється.

Передвиборна агітація може здійснюватися в будь-яких формах і будь-якими засобами, що не суперечать Конституції України та законам України.".

2. Пункт 14 статті 74 викласти в такій редакції:

"14. Забороняється укладення з виборцями оплатних договорів на проведення передвиборної агітації, а також проводити передвиборну агітацію, що супроводжується наданням виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів (крім товарів, що містять візуальні зображення назви, символіки, прапора партії, за умови, що вартість таких товарів не перевищує три відсотки розміру мінімальної заробітної плати), послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей. Така передвиборна агітація або надання виборцям, закладам, установам, організаціям коштів або безоплатно чи на пільгових умовах товарів, послуг, робіт, цінних паперів, кредитів, лотерейних білетів, інших матеріальних цінностей, що супроводжується закликами або пропозиціями голосувати (агітувати) за або не голосувати за певну партію чи кандидата у депутати або згадуванням назви партії чи імені кандидата або використанням символіки, текстових чи графічних зображень (повністю чи їх частин), звуків, аудіотворів, тощо які ними використовувались при веденні передвиборчої агітації, у тому числі від імені благодійних чи громадських організацій, засновниками або членами яких є кандидат у депутати або в найменуванні яких використане ім'я кандидата у депутати чи назва партії-суб'єкта виборчого процесу або з найменування чи логотипів яких можна зробити висновок про їх зв'язок з певним кандидатом у депутати або партію - суб'єктом виборчого процесу є непрямим підкупом виборців.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня його офіційного опублікування.

2. Центральній виборчій комісії привести у місячний строк після опублікування цього Закону свої акти у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос