Идет загрузка документа (3 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Уголовный кодекс Украины относительно установления ответственности за кибертерроризм

Проект закона Украины от 24.07.2015 № 2439а
Дата рассмотрения: 24.07.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення відповідальності за кібертероризм

Верховна Рада України постановляє:

I. Кримінальний кодекс України (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2001 р., N 25 - 26, ст. 131) доповнити статтею 2586 такого змісту:

"Стаття 2586. Кібертероризм

1. Кібертероризм, тобто умисна атака на інформацію, яка обробляється комп'ютером, комп'ютерну систему чи комп'ютерні мережі, що створює небезпеку для життя і здоров'я людей або призводить до інших тяжких наслідків, якщо такі дії були скоєні з політичних мотивів, з метою порушення суспільної безпеки, залякування населення, провокації військового конфлікту - караються позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з конфіскацією майна або без такої.

2. Ті самі дії, вчинені повторно або за попередньою змовою групою осіб караються позбавленням волі на строк від семи до дванадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

3. Вчинення акту кібертероризму, який призвів до травмування, каліцтва або загибелі людей карається позбавленням волі на строк від десяти до п'ятнадцяти років, або довічним позбавленням волі, з конфіскацією майна або без такої.

4. Особа, або група осіб, які брали участь в підготовці акту кібертероризму, але які добровільно попередили правоохоронний орган про підготовку такого акту до його здійснення, якщо їхні дії призвели до запобігання акту тероризму, звільняються від кримінальної відповідальності, якщо в їхній діях немає складу іншого злочину.".

Прикінцеві положення:

II. В абзаці 75 статті 7 Закону України "Про основи національної безпеки України" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 2003, N 39, ст. 351) слова "комп'ютерний тероризм" замінити словом "кібертероризм".

III. Цей Закон набирає чинності з дня його опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос