Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О кинематографии" относительно определения страны-производителя фильма

Проект закона Украины от 24.07.2015 № 2436а
Дата рассмотрения: 24.07.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про кінематографію" щодо визначення країни-виробника фільму

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до Закону України "Про кінематографію" (Відомості Верховної Ради України, 1998 р., N 22, ст. 114 із наступними змінами):

1. в статті 3 термін "національний фільм" викласти в новій редакції:

"національний фільм - фільм, виробництво якого здійснено суб'єктами кінематографії Україні, або який за встановленими цим Законом оцінними елементами кваліфікується як український фільм, і майнові права інтелектуальної власності на який повністю або частково належать суб'єктам кінематографії України".

2. доповнити статтею 121 наступного змісту:

"Стаття 121. Визначення країни-виробника фільмів

Ігровий фільм, учасниками створення якого є громадяни та юридичні особи різних країн, вважається європейським, якщо відповідно до європейських оцінних елементів, визначених статтею 122 цього Закону, фільм набирає щонайменше 17 балів з можливих 32, якщо міжнародним договором не передбачено інше.

Ігровий фільм, учасниками створення якого є громадяни та юридичні особи різних країн, кваліфікується українським у розумінні цього Закону, якщо відповідно до українських оцінних елементів, визначених статтею 122 цього Закону, фільм набирає щонайменше 23 бали з можливих 32.

Ігровий фільм, учасниками створення якого є громадяни та юридичні особи різних країн, кваліфікується фільмом, виробленим фізичними та юридичними особами держави-агресора, якщо відповідно до оцінних елементів держави-агресора, визначених статтею 122 цього Закону, фільм набирає щонайменше 17 балів з можливих 32 за рахунок громадян держави-агресора та інших оцінних елементів (студія або місце зйомки на території держави-агресора, тощо).

Враховуючи вимоги сценарію, центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері кінематографії, може надати статус українського фільму і тим фільмам, що відповідно до українських оцінних елементів набрали менше 23 бали".

3. Доповнити статтею 122 наступного змісту:

"Стаття 122. Оцінні елементи

Оцінні елементи:

бали

а) авторська знімальна група:

 

режисер-постановник

3

сценарист

3

композитор

1

оператор-постановник

1

художник-постановник

1

всього

9

б) група виконавців:

 

перша роль

3

друга роль

2

третя роль

1

всього

6

в) технічна знімальна група (група технічного забезпечення зйомки):

 

звукооператор

1

редактор-монтажер

1

студія або місце зйомки

5

місце монтажу

3

всього

10

г) мова

4

д) продюсер

3

У випадку, якщо основною (базовою) версією мовної частини звукового ряду є українська мова, додається додаткових 4 бали.

При підрахунку загальної кількості балів відповідний оцінний елемент враховується як український якщо:

- вказані в літерах "а", "б" і "в" частини першої цієї статті особи, які брали участь у створенні фільму, є громадянами України;

- вказані в літері "в" частини першої цієї статті студія або місце зйомки, місце монтажу розміщені на території України;

- основною (базовою) версією мовної частини звукового ряду є українська мова.

В пункті "б" частини першої цієї статті перша, друга і третя ролі визначаються за кількістю знімальних днів, тобто за кількістю днів впродовж яких виконавець фільму був задіяний у знімальному процесі.

Кількість балів за оцінним елементом "продюсер" визначається з урахуванням коефіцієнту, що обчисляється як співвідношення кількості продюсерів фільму, які мають громадянство України або мають місцезнаходження на території України, до загальної кількості продюсерів фільму, які приймали участь у виробництві фільму.

Європейські оцінні елементи враховуються за тими ж правилами, які встановлені для українських оцінних елементів, з урахуванням тих особливостей, що врахуванню підлягає громадянство країни, що входить до Європейського Союзу, місце розташування студії, місця зйомки, місця монтажу на території країни, що входить до Європейського Союзу.

Оцінні елементи держави агресора враховуються за тими ж правилами, які встановлені для українських оцінних елементів, з урахуванням тих особливостей, що врахуванню підлягає громадянство держави-агресора, місце розташування студії, місця зйомки, місця монтажу, місцезнаходження продюсера на території держави агресора.".

4. в статті 21 перше речення викласти в новій редакції, а саме:

"Серед суб'єктів кінематографії незалежно від форм власності розміщується відповідно до законодавства України державне замовлення на виробництво та розповсюдження виключно національних фільмів, основна (базова) версія мовної частини звукового ряду яких створена українською мовою".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності через два місяці з дня його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України протягом двох місяців з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити приведення міністерствами, іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос