Идет загрузка документа (5 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Налоговый кодекс Украины (относительно создания и функционирования свободной экономической зоны "Донбасс")

Проект закона Украины от 19.03.2015 № 2420
Дата рассмотрения: 19.03.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо створення та функціонування вільної економічної зони "Донбас")

Верховна Рада України постановляє:

1. Внести до Податкового кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2011 р., N 13 - 17, ст. 112) наступні зміни:

1) Статтю 142 доповнити пунктом 142.2 наступного змісту:

"142.2. Тимчасово, протягом трьох років, наступних за роком створення ВЕЗ "Донбас", звільняється від оподаткування прибуток новостворених підприємств, у яких розмір доходів протягом річного звітного податкового періоду наростаючим підсумком не перевищує п'ятдесят мільйонів гривень та у яких середньооблікова кількість працівників протягом цього періоду не менше ніж 40 осіб, при цьому нарахована за кожний місяць звітного періоду заробітна плата працівників, які перебувають з платником податку у трудових відносинах, є не меншою, ніж три мінімальні заробітні плати, розмір якої встановлено законом.

Якщо платники податку, які застосовують норми цього пункту, у будь-якому звітному податковому періоді не виконують вимоги щодо отриманого доходу, середньооблікової чисельності або середньої заробітної плати працівників, то такі платники податку зобов'язані оподаткувати прибуток, отриманий у такому звітному податковому періоді, за ставкою, встановленою пунктом 136.1 статті 136 цього Кодексу.

Дія цього пункту не поширюється на суб'єктів господарювання, які здійснюють:

5.2.1) діяльність у сфері розваг;

5.2.2) виробництво, оптовий продаж, експорт імпорт підакцизних товарів;

5.2.3) виробництво, оптовий та роздрібний продаж пально-мастильних матеріалів;

5.2.4) видобуток, серійне виробництво та виготовлення дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння, у тому числі органогенного утворення, що підлягають ліцензуванню відповідно до Закону України "Про ліцензування певних видів господарської діяльності";

5.2.5) фінансову діяльність;

5.2.6) діяльність з обміну валют;

5.2.7) діяльність з надання послуг пошти та зв'язку;

5.2.8) діяльність з організації торгів (аукціонів) виробами мистецтва, предметами колекціонування або антикваріату;

5.2.9) діяльність з надання послуг у сфері телебачення і радіомовлення відповідно до Закону України "Про телебачення і радіомовлення".

Підрозділ 4 розділу XX "Перехідні положення" доповнити пунктом 34 наступного змісту:

"34. Тимчасово, на період функціонування вільної економічної зони "Донбас" не розповсюджуються положення пунктів 57.1, 57.1-1 статті 57 цього Кодексу в частині обов'язку сплачувати авансові внески з податку на прибуток на платників податків, які перебувають на обліку в контролюючих органах або мають податкову адресу в населених пунктах в окремих районах Донецької та Луганської областей, на які розповсюджується правовий режим вільної економічної зони "Донбас".

2) У підрозділі 10 розділу XX "Перехідні положення":

пункт 17 викласти в наступній редакції:

"17. Тимчасово, на період функціонування ВЕЗ "Донбас" положення пункту 16-1 підрозділу 10 розділу XX Податкового кодексу України в частині обов'язку сплачувати військовий збір не розповсюджуються на платників податків, які отримують оподатковуваний дохід в окремих районах Донецької та Луганської областей, на які розповсюджується правовий режим ВЕЗ "Донбас".

доповнити пунктом 34 такого змісту:

"34. На період функціонування вільної економічної зони "Донбас" цей Кодекс застосовується з урахуванням особливостей, визначених Законом України "Про створення та функціонування вільної економічної зони "Донбас".

2. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України

 

Опрос