Идет загрузка документа (9 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О недопущении преследования и наказания лиц - участников конфликта на территории Закарпатской области

Проект закона Украины от 21.07.2015 № 2417а
Дата рассмотрения: 21.07.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про недопущення переслідування та покарання осіб - учасників конфлікту на території Закарпатської області

Стаття 1. Звільнити від кримінальної відповідальності в порядку та на умовах, визначених цим Законом, осіб, які на території Закарпатської області вчинили в період з 11 липня 2015 року до дня прийняття цього Закону діяння, що містять ознаки злочинів, передбачених Кримінальним кодексом України, і які під час вчинення зазначених діянь:

- були учасниками добровольчих батальйонів військово-політичного руху "Правий сектор" та брали участь у конфлікті зі співробітниками Міністерства внутрішніх справ України та Служби безпеки України,

та закрити відповідні кримінальні провадження.

Особи, зазначені в частині першій цієї статті, звільняються від кримінальної відповідальності за умови, що вони на момент прийняття цього Закону звільнили або не утримують заручників, добровільно здали державним органам та не зберігають вогнепальну зброю, бойові припаси, вибухові речовини, вибухові пристрої.

Стаття 2. Звільнити від покарання у вигляді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов'язаних з позбавленням волі, в порядку та на умовах, визначених цим Законом, осіб, передбачених частиною першою статті 1 цього Закону.

Стаття 3. Закрити кримінальні провадження, розпочаті у зв'язку з діяннями, передбаченими частиною першою статті 1 цього Закону, в яких жодній особі не повідомлено про підозру.

Стаття 4. Звільнити від адміністративної відповідальності осіб, передбачених частиною першою статті 1, які на території Закарпатської області вчинили в період з 11 липня 2015 року до дня прийняття цього Закону діяння, що містять ознаки адміністративних правопорушень, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення.

Постанови про накладення адміністративних стягнень за вчинення адміністративних правопорушень, передбачених цією статтею, що не були виконані до набрання чинності цим Законом, виконанню не підлягають.

Стаття 5. Дія цього Закону не поширюється на осіб, передбачених частиною першою статті 1, статтею 2 цього Закону, які після 21 липня 2015 року вчинили кримінальні діяння, що завдали шкоду життю чи здоров'ю громадян або майну фізичних чи юридичних осіб.

Стаття 6. Застосування цього Закону здійснюється:

1) щодо підозрюваних, кримінальні провадження стосовно яких перебувають у провадженні органів досудового розслідування, - судом, у межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, за клопотанням підозрюваного, його захисника, законного представника або прокурора, який здійснює процесуальне керівництво відповідними досудовими розслідуваннями; відповідні клопотання подаються без проведення досудового розслідування у повному обсязі;

2) щодо обвинувачених (підсудних), кримінальні провадження стосовно яких здійснюються судом і до набрання чинності цим Законом не розглянуті, а також щодо обвинувачених (підсудних), кримінальні провадження стосовно яких розглянуті, але вироки не набрали законної сили, - судами, які здійснюють відповідні судові провадження за клопотанням обвинуваченого (підсудного), його захисника, законного представника або прокурора, який здійснює підтримання державного обвинувачення;

3) у рамках кримінальних проваджень, передбачених статтею 3 цього Закону, - прокурором, який здійснює процесуальне керівництво відповідними досудовими розслідуваннями, без проведення досудового розслідування у повному обсязі;

4) у рамках проваджень у справах про адміністративні правопорушення, які до набрання чинності цим Законом не розглянуті, а також щодо осіб, притягнутих до адміністративної відповідальності, постанови у справі про адміністративне правопорушення яких не набрали законної сили або не виконані, - місцевими загальними судами як адміністративними судами, повноваження яких поширюються на відповідну територію, за клопотанням відповідного органу (посадової особи), уповноваженого розглядати справи про адміністративні правопорушення, органу (посадової особи), який виніс постанову про накладення адміністративного стягнення, або особи, яка притягається до адміністративної відповідальності або щодо якої винесено постанову про накладення адміністративного стягнення, її захисника, законного представника.

Стаття 7. Питання про застосування цього Закону суд вирішує в судовому засіданні. Неявка в судове засідання осіб, які були належним чином повідомлені про місце та час розгляду питання, не перешкоджає проведенню судового засідання.

Стаття 8. Положення Закону України "Про застосування амністії в Україні", Кримінального кодексу України, Кримінального процесуального кодексу України, Кодексу України про адміністративні правопорушення застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.

Стаття 9. Прикінцеві та перехідні положення

1. Генеральний прокурор України не пізніше трьох робочих днів після дня набрання чинності цим Законом надає доручення прокурорам нижчого рівня, які здійснюють процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, внести клопотання до судів, у межах територіальної юрисдикції яких здійснюється досудове розслідування, про звільнення від кримінальної відповідальності або про звільнення від покарання осіб, на яких поширюється дія цього Закону, а також вчиняє процесуальні дії та приймає процесуальні рішення щодо закриття кримінальних проваджень, зазначених у статті 3 цього Закону.

Прокурори не пізніше трьох робочих днів після дня набрання чинності цим Законом або встановлення факту здійснення дій, передбачених частиною другою статті 1 цього Закону, вносять клопотання до судів, у межах територіальної юрисдикції яких здійснюється досудове розслідування, про звільнення від кримінальної відповідальності або про звільнення від покарання осіб, а також вчиняють процесуальні дії і приймають процесуальні рішення щодо закриття кримінальних проваджень, зазначених у статті 3 цього Закону.

Суди не пізніше трьох робочих днів з дня надходження клопотання підозрюваного, обвинуваченого (підсудного), засудженого, його захисника, законного представника, особи, щодо якої застосовано адміністративне стягнення, або прокурора про звільнення від кримінальної, адміністративної відповідальності, а також від покарання осіб, на яких поширюється дія цього Закону, здійснюють його розгляд.

2. Органам влади та їх посадовим (службовим) особам, а також підприємствам, установам, організаціям усіх форм власності забороняється дискримінація, переслідування та притягнення до відповідальності осіб, на яких поширюється дія цього Закону, а також осіб, які їм сприяли та не вчинили діянь, передбачених Кодексом України про адміністративні правопорушення або Кримінальним кодексом України.

3. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

 

Голова Верховної Ради
України

В. ГРОЙСМАН

Опрос