Идет загрузка документа (6 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в некоторые законодательные акты Украины относительно усиления ответственности за самовольное занятие земельных участков и строительство на них

Проект закона Украины от 17.07.2015 № 2412а
Дата рассмотрения: 17.07.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за самовільне зайняття земельних ділянок та будівництво на них

Верховна Рада України постановляє:

I. Внести зміни до таких законів України:

1. Статтю 531 Кодексу України про адміністративні правопорушення (Відомості Верховної Ради УРСР, 1984, N 51, ст. 1122 із наступними змінами) викласти в такій редакції:

"Стаття 531. Самовільне зайняття земельної ділянки

Самовільне зайняття земельної ділянки -

тягне за собою накладення штрафу на громадян від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від ста до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Дія, передбачена частиною першою цієї статті, вчинена групою осіб або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме порушення, -

тягне за собою накладення штрафу на громадян від ста до ста п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від ста п'ятдесяти до двохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян".

2. Статтю 1971 Кримінального кодексу України (Відомості Верховної Ради України, 2001, N 25-26, ст. 131; із наступними змінами) викласти в такій редакції:

"Стаття 1971. Самовільне зайняття земельної ділянки

1. Самовільне зайняття земельної ділянки, яким заподіяно значну шкоду її власникові або законному володільцеві, -

карається штрафом від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або виправними роботами строком до одного року.

2. Ті самі дії, поєднані з будівництвом на самовільно зайнятій земельній ділянці, -

караються штрафом від трьохсот до п'ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або арештом на строк до шести місяців, або обмеженням волі на строк до трьох років.

3. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені особою, раніше судимою за злочин, передбачений цією статтею, або групою осіб, або щодо земельних ділянок земель в охоронних зонах, зонах санітарної охорони, санітарно-захисних зонах чи зонах особливого режиму використання земель, -

караються штрафом від п'ятисот до семисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк від двох до чотирьох років.

4. Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені щодо земельних ділянок особливо цінних земель, або організація групових дій, спрямованих на самовільне зайняття земельної ділянки, -

караються штрафом від семисот до однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, або обмеженням волі від трьох до п'яти років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

5. Звільняється від кримінальної відповідальності особа, крім організатора групових дій, спрямованих на самовільне зайняття земельної ділянки, котра вперше вчинила злочин, передбачений даною статтею, якщо до притягнення її до кримінальної відповідальності вона звільнила самовільно зайняту земельну ділянку або набула відповідно до законодавства право власності чи користування зайнятою земельною ділянкою та повністю відшкодувала збитки, заподіяні самовільним зайняттям земельної ділянки.

Примітка. Відповідно до цієї статті шкода, передбачена частиною першою цієї статті, визнається значною, якщо вона у сто і більше разів перевищує неоподатковуваний мінімум доходів громадян."

3. Абзац шістнадцятий статті 1 Закону України "Про державний контроль за використанням та охороною земель" (Відомості Верховної Ради України, 2003, N 39, ст. 350; із наступними змінами) викласти в такій редакції:

"самовільне зайняття земельної ділянки - це будь-які дії особи, які свідчать про заволодіння та/або користування земельною ділянкою за відсутності прийнятого відповідно до законодавства рішення органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування або державного органу приватизації про передачу у власність чи надання у користування земельної ділянки, або правочину, яким засвідчується перехід прав на земельну ділянку від попереднього власника чи землекористувача до особи, яка заволодіває земельною ділянкою, а так само за відсутності закону, рішення суду чи інших, передбачених законодавством юридичних фактів, які підтверджують виникнення в особи права власності чи користування земельною ділянкою".

II. Прикінцеві положення:

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України протягом місяця з дня набрання чинності цим Законом:

привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом;

забезпечити перегляд та приведення міністерствами та іншими центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Гройсман

Опрос