Идет загрузка документа (4 kByte)
Главный правовой
портал Украины
Главный правовой
портал Украины
Остаться Попробовать

О внесении изменений в Закон Украины "О воинской обязанности и военной службе" (относительно уточнения сроков военной службы по контракту)

Проект закона Украины от 15.07.2015 № 2356а
Дата рассмотрения: 02.09.2015 Карта проходжения проекта

ЗАКОН УКРАЇНИ

Про внесення змін до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (щодо уточнення строків військової служби за контрактом)

Верховна Рада України постановляє:

І. Внести до Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" (Відомості Верховної Ради України (ВВР), 1992, N 27, ст. 385) такі зміни:

1. Пункт третій статті 23 викласти в наступній редакції:

"3. Для громадян, які приймаються на військову службу за контрактом у разі виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, оголошення рішення про проведення мобілізації та (або) введення правового режиму воєнного стану та призначаються на посади, строк військової служби в календарному обчисленні встановлюється:

1) у разі укладення контракту в період з моменту виникнення кризової ситуації, що загрожує національній безпеці, або оголошення мобілізації до часу введення воєнного стану (настання воєнного часу) - 6 місяців.

Строк проходження військової служби за таким контрактом може бути продовжено за новим контрактом на 6 місяців з можливим подальшим продовженням на цей же строк. Дія таких контрактів (як першого, так і наступних) достроково припиняється у разі закінчення особливого періоду або оголошення рішення про демобілізацію;

2) у разі укладення контракту під час воєнного стану - до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію."

2. Підпункт 2 пункту 9 статті 23 викласти в наступній редакції:

"2) для військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом, який було укладено до настання особливого періоду, дія контракту продовжується понад встановлені строки на період до оголошення демобілізації, крім випадків, визначених частиною восьмою статті 26 цього Закону."

3. До статті 23 додати пункт 10 наступного змісту:

"10. У разі введення воєнного стану (настання воєнного часу) для військовослужбовців, які проходять військову службу за контрактом, який було укладено на підставі пункту 1 частини третьої статті 23 цього Закону, дія контракту продовжується понад встановлені строки на період до оголошення демобілізації, крім випадків, визначених пунктом 2 частини восьмої статті 26 цього Закону."

4. До підпункту 1 пункту 8 статті 26 додати підпункт "ж" наступного змісту:

"ж) у зв'язку із закінченням строку контракту, укладеного під час особливого періоду, та небажанням проходити військову службу за новим контрактом.".

II. Прикінцеві положення

1. Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування.

2. Кабінету Міністрів України в місячний строк з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом.

 

Голова Верховної Ради
України

В. Гройсман

Опрос